علمی و پزشکی

روز سخت مارک زاکربرگ در کنگره آمریکا/ دست شما به خون آلوده است!

به گزارش شیمیشی، دیروز در نشست شرکت‌های فناوری درباره آسیب‌های بسترهای اجتماعی برای کودکان و نوجوانان، سناتورهای آمریکایی به رهبران بزرگترین شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان دادند و اعلام کردند کنگره باید هر چه سریع‌تر قوانینی را تصویب کند. در همین حال، یک قانونگذار آمریکایی شرکت‌های فناوری را متهم کرده است که به دلیل عدم محافظت از کودکان در برابر خطرات فزاینده شکارچیان جنسی روی پلتفرم‌هایشان، دست‌هایشان خون است.

جلسه استماع کنگره آخرین تلاش قانونگذاران برای رسیدگی به نگرانی والدین و کارشناسان بهداشت روان است که شبکه های اجتماعی سود را مقدم بر ایجاد دستورالعمل هایی برای محافظت از کودکان در برابر آسیب در پلتفرم های خود قرار می دهند.

بر اساس گزارش ماه می، سناتور لیندسی گراهام در این جلسه خطاب به مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا پلتفرمز، صحبت کرد. شما و دیگر شرکت هایی که در کنگره ظاهر شدند، دستان شما خون است. محصول شما مردم را می کشد.

زاکربرگ در کنگره آمریکا با لیندا یاکارینو (مدیر عامل X)، ایوان اشپیگل (مدیر عامل اسنپ)، خو زیچو (مدیر عامل TikTok) و جیسون سیترون (مدیر عامل دیسکورد) شهادت داد.

به گفته سناتور دیک دوربین، رئیس کمیته قضایی سنا، آمار مرکز ملی کودکان گم شده و گم شده نشان دهنده افزایش بی سابقه هزینه ها است. در این نوع قاچاق، مرتکب خردسالان را فریب می دهد تا تصاویر و فیلم های مستهجن را برای او ارسال کنند.

دوربین در این نشست گفت: افزایش بی سابقه آزار جنسی کودکان تنها یک دلیل دارد و آن تغییرات تکنولوژیک است.

هنگامی که روند استماع شروع شد، کمیته ویدئویی را نشان داد که در آن کودکان در مورد قربانی شدن خود در رسانه های اجتماعی صحبت می کنند. در سالن مراسم تعدادی از والدین تصاویر فرزندان خود را که توسط شبکه های اجتماعی آسیب دیده بودند به نمایش گذاشتند. زمانی که زاکربرگ اعلامیه او را خواند، برخی از والدین آنها را هو کردند.

در این جلسه، سناتور جاش هوی از زاکربرگ خواست تا مستقیماً از خانواده ها عذرخواهی کند. زاکربرگ از اتفاقی که برای خانواده‌ها افتاد ابراز تاسف کرد و بعداً قول داد که برای جلوگیری از آسیب به کودکان اقدامات بیشتری انجام دهد، اما هیچ نشانه‌ای مبنی بر پذیرش مسئولیت تسهیل پیشگیری از کودک آزاری نشان نداد.

اعضای کمیته سنا کپی هایی از ایمیل های داخلی متا را نشان دادند که نشان می دهد زاکربرگ درخواست سیاست گذاران ارشد متا برای استخدام 45 تا 84 مهندس را برای کار بر روی بهبود امنیت رد کرده است.

از سوی دیگر، یاکارینو اعلام کرد که X از لایحه STOP CSAM پشتیبانی می کند. هدف این قانون این است که شرکت‌های فناوری را مجبور کند که مسئولیت محتوای سوء استفاده جنسی از کودکان را بر عهده بگیرند و به قربانیان اجازه دهد از پلتفرم‌ها و فروشگاه‌های اپلیکیشن شکایت کنند.

مدیر عامل Tik Tok، چو نیز با سؤالات سختی روبرو شد که برخی از آنها نشان می‌دهند که این برنامه به سلامت روان کودکان آسیب می‌رساند. در پاسخ به سوالات گراهام، چو اعلام کرد که بیش از 2 میلیارد دلار برای تلاش های امنیتی و قابلیت اطمینان هزینه می کند.

5858

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا