اقتصادی

رشد ۳۳درصدی درآمد از گمرکات مازندران

شیمیشی/ مازندران بازرس گمرک مازندران از رشد 33 درصدی درآمد گمرکی حاصل از تجارت خارجی در 10 ماهه امسال خبر داد.

به گزارش شیمیشی، امیر جمشیدی سخنگوی حوزه کنترل گمرکات مازندران گفت: در این مدت درآمد گمرک مازندران از محل تجارت خارجی با 33 درصد افزایش به 14 هزار و 825 ​​میلیارد ریال رسید.

جمشیدی تصریح کرد: میزان صادرات در 10 ماهه امسال به 3 میلیون و 854 هزار تن و به ارزش یک میلیارد و 886 میلیون دلار رسیده که از نظر وزنی 85 درصد و از نظر ارزشی 49 درصد افزایش داشته است. نسبت به مدت مشابه سال قبل. .

وی ادامه داد: پنج قلم اصلی کالاهای صادراتی در این مدت; ذرت با 759 میلیون دلار، روغن و چربی حیوانی با 555 میلیون دلار، ذرت با 342 میلیون دلار، ریشه روغن با 60 میلیون دلار و محصولات شیمیایی با 32 میلیون دلار بوده است.

جمشیدی همچنین 5 کشور اصلی مبدأ کالاهای وارداتی را شامل امارات با 701 میلیون دلار، ترکیه با 488 میلیون دلار، روسیه با 303 میلیون دلار، انگلیس با 99 میلیون دلار و عمان با 78 میلیون دلار ذکر کرد.

وی به صادرات کالاهای اساسی در 10 ماه گذشته اشاره کرد و گفت: میزان صادرات کالاهای اساسی در مدت مشابه از گمرک مازندران 3 میلیون و 648 هزار تن به ارزش یک میلیارد و 699 میلیون دلار بوده است. که 99 درصد است. از نظر وزنی و ارزشی نیز نسبت به دوره قبل 65 درصد رشد نشان می دهد.

بازرس گمرک مازندران بیان کرد: گمرک پایه 95 درصد وزن و 90 درصد ارزش کل صادرات گمرک مازندران را به خود اختصاص داده است.

این مقام مسئول در خصوص کالاهای اصلی کالاهای اصلی گفت: ذرت، چربی و روغن حیوانی و حیوانی، غلات حیوانی، دام و غذای آماده دامی از عمده کالاهای صادراتی به گمرک مازندران بوده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا