ورزشی

رئال مجبورم کرد بگویم رونالدو بهتر از مسی است

در دوران صعود رونالدو به رئال مادرید، مدیران این باشگاه برای تقویت جایگاه و افزایش شهرت ستاره پرتغالی و تثبیت نام او به عنوان بهترین بازیکن فوتبال جهان، آنقدر اهمیت داشتند که حتی مگنوس کارلسن، شطرنج باز بزرگ، اهمیت زیادی داشت. بازیکن و قهرمان شطرنج جهان برخلاف میلش دلش برای معرفی رونالدو به عنوان فوتبالیست محبوبش.

کارلسن، استاد بزرگ شطرنج، از دوران کودکی طرفدار رئال مادرید بوده است، اما این شطرنج باز نروژی بر خلاف مادریدیست های دواتسه، معتقد است که لیونل مسی بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است. او می گوید این باور با علاقه اش به رئال مادرید در تضاد است.

رئال مرا مجبور کرد که بگویم رونالدو بهتر از مسی است

کارلسن در مصاحبه ای فاش کرد که پس از دفاع از عنوان قهرمانی جهان با رئال مادرید مصاحبه ای داشته است و در پاسخ به این سوال که فوتبالیست مورد علاقه اش کیست از مسی یاد کرد. او می گوید که مصاحبه کنندگان باشگاه مصاحبه را متوقف کردند و از او خواستند که دوباره به این سوال پاسخ دهد و نام کریستیانو رونالدو را ذکر کند.

رئال مرا مجبور کرد که بگویم رونالدو بهتر از مسی است

شطرنج باز بزرگ نروژی گفت: وقتی صحبت از بهترین بازیکن تاریخ فوتبال می شود، برای کسی خیلی سخت است که نام دیگری غیر از لیونل مسی بگذارد، من از سال ها قبل از آمدن رونالدو به رئال، طرفدار این تیم بودم، البته. منظورم رونالدو دوم است نه رونالدو اول بلکه مارسیای ما.

من همیشه رونالدو را دوست داشتم، اما در عین حال معتقد بودم که مسی فوتبالیست بهتری است. بارها به برنابئو رفتم و مسابقات رئال را از نزدیک تماشا کردم و مسئولان باشگاه همیشه با من مهربان بودند. فقط یک بار که قرار بود با آنها مصاحبه کنم، از من پرسیدند فوتبالیست واقعی من کیست؟ اسم شخص دیگری را بردم، فکر می کنم آن روزها ایسکو را بهترین بازیکن تیم می دانستم. اما گفتند ما دوباره می رویم و این بار نام رونالدو را می گوییم. یعنی رونالدو در آن روزها برای آنها بسیار مهم بود.

رئال مرا مجبور کرد که بگویم رونالدو بهتر از مسی است

کارلسن در بین هواداران رئال به قدری محبوب است که باشگاه اسپانیایی دو بار به او اجازه داده در زمین افتخار حاضر شود و بازی را در سانتیاگو برنابئو آغاز کند. او برای اولین بار در سال 2013 وارد برنابئو شد تا بازی رئال و وایادولید را آغاز کند. این شطرنج باز بزرگ نروژی را در سال 2014 در دیدار رئال مقابل سلتاویگو تکرار کرد.

251 251

دکمه بازگشت به بالا