ترندهای کسب و کارعمومی

دلایل صدور خطای 50.4 پرینتر اچ پی

تعمیر پرینتر

چند بار برای شما اتفاق افتاده است که پرینتر دستگاهتان خراب شده و از این رو برای سرویس و تعمیر آن را به یک مرکز مجاز تعمیرات برده باشید؟ وقتی کیفیت کارکرد همیشگی خود را ندارد، پس حتماً قطعه‌ای خراب شده است. حالا این کدام قطعه است؟ آیا باید تعمیر شود یا باید یک نمونه جدید دیگر خریداری کرد؟ چرا به چنین مشکلی برخورده است؟ این‌ها مواردی هستند که خود شما در صورت نداشتن تخصص فنی نمی‌توانید به درستی و کامل پاسخ دهید. پس باید آن را به یک مرکز تخصصی تعمیر پرینتر بدهید.

مشکل کار نکردن دستگاه پرینتر می‌تواند سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. در بعضی مواقع حتی خودتان هم می‌توانید مشکل دستگاه را برطرف کنید؛ البته به شرط اینکه خیلی ساده بوده و شما هم از تجربه‌ای حتی دیدن از نزدیک بررسی پرینتر را داشته باشید.

به صورت عمومی و کلی در هنگام برخورد با یک مشکلی در ، مراحل زیر بهتر است که به ترتیب انجام شود. باز تأکید داریم که اگر شما آشنایی با ساختار دستگاه پرینتر ندارید، خودتان هیچ اقدامی برای برطرف عیب نکنید. در این صورت احتمال صدمه دیگر بیشتر خواهد بود.

قبل از اینکه بخواهیم تا به صورت تخصصی در خصوص پرینترها صحبت کنیم، در ابتدا چند مشکل رایج آن‌ها و راه‌حل‌های مربوطه را معرفی خواهیم کرد.

چندین مشکل رایج در پرینتر

این اخطاری است که کاربران به هر دلیلی به آن توجه نمی‌کنند. متأسفانه همین مسئله هم باعث می‌تواند تا در ادامه دستگاه به مشکلات جدی‌تری بربخورد. این پیغام نشان از مشکلی می‌دهد که در همان ابتدا خودتان می‌توانید آن را برطرف کنید. در ابتدا مطمئن شوید که کاغذها به درستی در سینی قرار گرفته‌اند. یک تاخوردگی ساده به راحتی می‌تواند باعث گیرکردن کاغذ در میان رول‌ها شود. مورد بعدی اینکه کاغذها را با تعداد کمتری در سینی قرار دهید. گاهی کاغذهای زیادی و چسبندگی بین آن‌ها باعث می‌شود در هر دستور چندین کاغذ به داخل دستگاه کشیده شود. مسئله دیگر اینکه شاید غلتک‌ها خراب شده باشند و نیاز به تعویض داشته باشند. خرابی غلتک‌ها باعث می‌شود تا کاغذ در بین مسیر گیر کرده و در هنگامی که آن را بیرون می‌کشید، احتمال پاره شدن و گیرکردن خرده وجود داشته باشد.

مرکز تعمیر تخصصی پرینتر

گاهی به دلیل به روز شدن ویندوز و سازگار نبودن آن با نسخه درایور یا ویروسی شدن دستگاه، نمی‌تواند دستورات چاپ را به درستی اجرا کند. اگر آپدیت ویندوز روشن است، این احتمال وجود دارد که در نسخه جدید، مشکل همخوان نبودن آن را درایور پرینتر به وجود بیاید. در این حالت یا باید درایور پرینتر خود را حذف و با دانلود نسخه جدید، آن را نصب کنید یا اینکه آن را به روز کنید. بهترین حالت این است که به سایت خود سازنده مراجعه و نسخه آخر آنجا را با نسخه نصب شده مقایسه کنید. مسئله شاید ویروسی شدن دستگاه است که تنها راه ویروس کشی یا نصب مجدد ویندوز است.

خدمات تعمیر پرینتر

وقتی دستوری پرینت صادر می‌شود، دستور آن در صف اجرایی قرار گرفته و بعد از پرینت به صورت خودکار حذف می‌شود. حالا گاهی ممکن است که به بنا به دلایلی پاک نشود. حتی ممکن است که اجرای آن کمی طولانی‌تر شده و شما چند بار دکمه پرینت را بزنید. با هر بار کلیک روی دکمه پرینت، دستوری جدیدی در صف قرار می‌گیرد. در این صورت است که چندین دستور برای اجرا یک کار مشترک در صف قرار می‌گیرند و از این رو اجرا نمی‌شوند. در این صورت باید تمامی دستورات قبلی را پاک کرده و یک پرینت جدید بگیرید. اگر آن باز چاپ نشد، یعنی اینکه مشکلی در دستگاه یا رابط اتصال وجود دارد.

نمایندگی تعمیر پرینتر

گاهی پرینتر از طریق سیستم وای فای دستورات می‌گیرد. گاهی مشکلی به وجود می‌آید که این ارتباط اینترنتی برقرار نمی‌شود: اینترنت قطع می‌شود یا سیگنال دهی دستگاه به ایرادی برمی‌خورد. در حقیقت شما نمی‌توانید از طریق کامپیوتر خود، چاپگر را پیدا کنید، در این حالت باید مودم را خاموش روشن کرده یا چاپگر را به صورت مجدد به برق وصل کرده و اینترنت آن را روشن کنید.

گاهی ممکن است که کارتریج به مشکلی برخورده باشد؛ بیشتر برای نمونه‌های جوهرافشان که احتمال خشک شدن آن وجود دارد. کارتریج وقتی خشک شود، دیگر نمی‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد. از این رو لازم است که حتماً یا مشکل آن را برطرف کنید یا اینکه یک نمونه جدید جایگزین کنید.

در بعضی پرینترها به ویژه اچ پی، استفاده از کارتریج‌های طرح یا نمونه‌های متفرقه باعث ایجاد مشکل در ساختار دستگاه می‌شود. این نکته را حتماً در نظر بگیرید که به هیچ وجه از کارتریج‌های غیراستاندارد استفاده نکنید. اینکه حالا اصل باشد یا طرح باکیفیت مهم نیست، مهم این است که بی‌کیفیت نباشد.

گاهی شاید کارتریج را جدید گرفته باشید؛ اما هنوز در هنگام فعالیت چیزی چاپ نکند. اول از همه بررسی کنید که کارتریج را به درستی در دستگاه قرار داده‌اید. دوم اینکه تمامی قطعات اضافه برای مهر شدن را از آن جدا کرده باشید. در وسط کارتریج نخ پلاستیکی قرار دارد که باید آن را از دستگاه جدا کنید. شاید هم کارتریج مشکلی داشته باشد.

مسئله دیگر تمام شدن است. اگر پودر به آخر برسد یا در بخش انتهایی خود باشد، اخطارهایی را نشان می‌دهد. در این صورت لازم است که حتماً کارتریج را عوض کنید. در غیر این صورت احتمال پودرریزی و خراب شدن دستگاه وجود دارد.

گاهی پرینتر شما دچار مشکلات سخت افزار دیگری می‌شود. مشکلاتی که در هیچ‌کدام از ۵ دسته بالا نیست. اگر مشکلات در هیچ گروهی نبود، بهترین کار این است که خودتان به هیچ وجه اقدام به تعمیر و بررسی دستگاه نکنید. پرینترها خیلی خاص هستند. خاص‌تر از چیزی که به آن فکر می‌کنید. در حالت کلی هر دستگاه الکترونیکی چنین خاصیتی را خواهد داشت. شما نمی‌دانید که مشکل دستگاه سخت افزاری از کجاست. احتمال اینکه خودتان بخواهید جایی را تعمیر کنید؛ اما نتوانید و جای دیگر خراب شود، زیاد خواهد بود. بهترین راه این است که آن را به یک مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر بدهید.

مشکلات رایج پرینترهای معروف

حالا در ادامه قصد داریم تا به بررسی و معرفی انواع مشکلات رایج پرینترها بپردازیم. مطمئناً همه آن‌ها با ۶ مورد بالا اشتراکاتی دارند؛ اما مسئله مهم این است که حتماً برای آن را به یک مرکز تخصصی بدهید.

مشکلات رایج پرینتر کانن

گاهی ممکن است که پرینتر اصلی به دلیلی تغییر کند. منظور این است که شما پرینتر کانن خود را به صورت پیش‌فرض تعریف کرده‌اید؛ اما به دلایل نرم افزاری یا سخت افزاری، این پیش‌فرض بودن غیرفعال شود یا تغییر کند. در این صورت باید به بخش تعریف نرم افزار رفته و پرینتر پیش‌فرض را عوض کنید.

گاهی پیش می‌آید که درایور پرینتر به دلیل به روز نشدن غیرفعال می‌شود. بهترین راه این است که درایور پرینتر را حذف و دوباره نصب کنید.

گاهی پیش می‌آید که همه چیز درست است؛ اما چیزی چاپ نمی‌شود. این می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. کارتریج خراب شده یا دستگاه دچار مشکل سخت افزاری شده باشد. حتی ممکن است که هیچ کدام هم نباشد. کارتریج به درستی در جای خود قرار نگرفته است. این مسئله در پرینترهای کانن مشاهده شده است؛ به ویژه هنگامی که شما کارتریج را شارژ می‌کنید. در این صورت بهتر است که شارژ کارتریج را دوباره برداشته و آن را سر جای خود قرار دهید. اگر باز درست نشد، آنگاه باید به دنبال خود باشید.

تمامی پرینترها دارای سرعت استانداردی در تعریف خود هستند. سرعت آن‌ها در دفترچه راهنما گرفته شده است؛ اما احساس می‌کنید که سرعت از حد استاندارد خود پایین‌تر است. دلایل زیادی می‌توان برای این مسئله بیان کرد. اگر عکس یا مطلبی که پرینت می‌کنید خیلی باکیفیت باشد، چاپ این اصولاً با تأخیر انجام خواهد شد. این مسئله بیشتر در دستگاه‌های رنگی مشاهده می‌شود؛ اما اگر در حالت عادی اتفاق افتاد، دستگاه خود را از نظر نرم افزاری بررسی کنید. به احتمال زیاد شاید ویروسی مانع از چاپ شود. مشکل سخت افزاری در این مسئله خیلی نادر است.

جمع شدن کاغذ در هنگام چاپ مشکل شایع بین دستگاه‌های پرینتر است. این مسئله می‌تواند به دلیل کیفیت نامطلوب کاغذ، خراب شدن کارتریج یا مشکلی در غلتک‌ها باشد. در صورت برخورد با چنین مشکلی، سریع دستگاه خود را خاموش کنید و کاغذ را به آرامی بیرون بکشید.

اینکه کیفیت چاپ دیگر مانند گذشته نیست و کم می‌شود، فقط مربوط به کارتریج نیست. شما کارتریج نو در دستگاه خود قرار داده‌اید؛ اما باز هم کیفیت همانند روز اول نیست. اگر پرینترتان رنگی باشد، احتمال خشک شدن یا مشکلی در هد آن وجود دارد؛ اما گاهی بعضی مشکلات فنی در دستگاه به وجود می‌آید که روی کیفیت دستگاه تأثیرگذار است. این مسئله بیشتر در نمونه‌های چندکاره وجود دارد. در چنین مواقعی حتماً باید دستگاه را به یک مرکز تخصصی تعمیرات ببرید.

گاهی در پرینترهای کانن با پیغام «No Paper» مواجه می‌شوید؛ اما در سینی کاغذ وجود دارد. علت این مسئله گیرکردن یک شی خارجی در دستگاه است که باید ابتدا دستگاه خاموش کرده و از برق بکشید. سپس بعد از پیدا کردن شی، آن را برداشته و دوباره دستگاه را روشن کنید. اگر باز این پیغام نشان داده شد، پس حتماً مشکل سخت افزاری دیگری وجود دارد.

مشکلات رایج پرینتر HP

مشکلات رایج در بیشتر مواقع با پرینترهای کانن مشابه است؛ شارژ کاتریج HP است اما در ادامه رایج‌ترین مشکلاتی که در وجود دارد، برای شما خواهیم نوشت.

انگار جمع شدن کاغذ در پرینترها مشکل همه است. به غیر از دلایل اصلی که بین همه پرینترهای مختلف مشترک است، در اچ پی کثیف شدن دستگاه، استفاده از کاغذ نامناسب و شکستگی غلتک‌ها مهم‌ترین عوامل جمع شدن کاغذ هستند. فقط یک نکته را باید در دقت کنید و اینکه کاغذ را در همان جهت اصلی بیرون بکشید. البته اگر غلتک‌ها به مشکل برخورده باشند، چاره‌ای جز تعمیر آن ندارید. این مشکل جمع شدن کاغذ در پرینترهای HP بیشتر در مدل‌هایی دیده شده است که کاغذ به صورت عمودی نگه داشته و کشیده می‌شوند. به دلیل مشکلی که در ساختارشان دارند، از این رو احتمال گیرکردن کاغذ زیاد است.

کمرنگ چاپ شدن نوشته‌ها در می‌تواند سه دلیل اصلی داشته باشد:

مورد دوم و سوم را خود کاربر از طریق بخش تنظیمات می‌تواند انجام دهد؛ اما مورد اول نیاز است که حتماً آن برای به یک مرکز معتبر داد.

گاهی این اتفاق می‌افتد که روی کاغذ پودرهای اضافه بعد از چاپ مشاهده می‌کنید یا اینکه با دست کشیدن روی خطوط، جملات محو می‌شوند. این مسئله به دو دلیل اتفاق می‌افتد: خراب شدن فیوز حرارتی که تنها راه درست کردن، تعویض آن است. خراب شدن کارتریج و پودرریزی آن روی کاغذ که کارتریج با تعمیر یا عوض شود. این مورد دوم در پرینترهای اچ پی بیشتر از همه دیده می‌شود.

کد خطای ۵۰٫۴ در پرینترهای HP نشان از مشکلی در سیستم برق‌رسانی دستگاه است. اگر پرینتر به دستگاه UPS وصل است، آن را جدا کنید و به صورت مستقیم به برق وصل کنید. این نکته را باید در نظر داشته باشید که یک به هیچ وجه نباید به صورت مستقیم به دستگاه یو پی اس وصل شود. برای اینکه یو پی اس در دراز مدت می‌تواند به سیستم برق‌رسانی و فیوز پرینتر آسیب برساند.

پرینترهای اچ پی در هنگام عوض شدن ویندوز به ویژه هنگامی که نسخه جدیدی را نصب می‌کنید، تضاد با آن سیستم عامل پیدا کرده و نمی‌توانند به درستی کار کنند. این مشکل در پرنیترهای HP بیشتر دیده می‌شود. بهترین و تنهاترین راه این است که نرم افزار نصب متناسب با سیستم عامل را پیدا کنید. در مواقعی که نرم افزار نصب در آن سیستم عامل پیدا نمی‌شود، بهترین راه این است که از نسخه نصب دیگر پرینترهای مشابه استفاده کنید.

این مشکل در به وجود می‌آید. اینکه دارای چند سینی برای کاغذهایی با اندازه مختلف هستند. گاهی به دلیل مشکلات نرم افزاری به وجود آمده، کاغذ اشتباهی به داخل دستگاه می‌رود. البته توصیه می‌شود که همیشه در سینی کاغذ قرار دهید که قصد چاپ آن را داشته باشید.

این مشکل هم در پرینترهای اچ پی رایج است که به دلیل فرسودگی جداسازی غلتک‌های کاغذ است که تنها راه این بوده که باید این غلتک‌ها را عوض کنید.

این کد خطا نشان‌دهنده مشکلی در سرور چاپ شبکه است که خدمات پرینت را انجام می‌دهد. اول از همه به بخش دستورات پرینتر رفته تا مطمئن شوید که دستوری در حال انتظار برای چاپ نیست. همچنین این کد خطا می‌تواند مشکلی را در بخش کارت MIO و ماژول رم باشد.

مشکلات رایج پرینتر پاناسونیک

هم یکی دیگر از پرینترهایی است که این روزها استفاده می‌شود؛ اما در این پرینتر هم مانند بقیه مشکلات رایجی وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

البته باید گفت که پرینتر پاناسونیک خیلی خاص هستند. هر نوع دارای مشکلات رایج خود است که بهتر است در دفترچه راهنما یا سایت اصلی مشکل اصلی به همراه مدل را جست‌وجو کرده تا بتوانید بهترین راه‌حل ممکن را پیدا کنید.

تعمیر پرینتر از هر مدلی که باشد، خیلی خاص است. شما نباید به هیچ وجه دستگاه را به صورت خودسرانه تعمیر کنید. اگر برای شما امکان‌پذیر نیست، می‌توانید از خدمات تعمیر پرینتر در محل هم استفاده کنچگونگی  از جمله پرسش هایی است که کاربران مدل های مختلف پرینتر اچ پی با آن مواجه هستند. پرینتر hp  از جمله محصولات پرطرفدار در بازار پرینتر ها می باشد. پرینتر یا همان چاپگر، نقش مهم و پررنگی در صنعت دیجیتال دارد. کاربران با خرید یک پرینتر، اغلب انتظار دارند سالها برایشان کار کرده و هزاران هزار برگه چاپ کند. غافل از اینکه این دستگاه محبوب نیز دچار مشکلاتی میشود که کاربران را به چالش می اندازد. دراین مقاله تعدادی از این مشکلات و راههای رفع آن را بیان میکنیم.

معمولاً در همه پرینترهای اچ پی در صورت بروز مشکل در دستگاه، خطاها به صورت پیغام های متفاوتی نیز برای کاربر به نمایش گذاشته می شوند. این پیغام ها که به صورت کدهای سه، چهار یا پنج رقمی هستند به وجود مشکل در بخش های مختلفی اشاره دارند. این کد خطاها کمک زیادی به تعمیر و سرویس پرینتر می کنند. به عبارت دیگر، کاربر و تعمیرکاران پس از متوقف شدن عملکرد دستگاه با مشاهده کد خطای نمایش داده شده می دانند مشکل از چه قسمتی بوده و چه اقدامی باید انجام دهند. اگر از کاربران همیشگی پرینترهای اچ پی هستید توصیه می‌شود رایج ترین ارورهای پرینتر اچ پی را بشناسید. در ادامه برخی از ارورهای رایج در پرینتر اچ پی با شما به اشتراک گذاشته می‌شود.

به عنوان بخشی از رایج ترین ارورهای پرینتر hp می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خطای گرم شدن

در بیشتر موارد این خطا نشان دهنده آسیب دیدگی کابل یا  است و با خاموش و روشن کردن دستگاه برطرف می شود.

خطای حافظه

اگر تراشه کارتریج ایراد داشته باشد، خطای حافظه نمایش داده می شود. البته نصب نادرست پرینتر هم می تواند علت صدور این خطا باشد. بهترین کار در این شرایط هم خاموش و روشن کردن چاپگر است. اگر مشکل حل نشد، چاپگر را مجددا در سیستم نصب کنید و در صورت تداوم ارور، به یک تعمیرگاه مجاز و معتبر  مراجعه نمایید.

عدم وجود کارتریج EP

یکی دیگر از ارورهای پرینتر hp که نشان می  دهد کارتریج به درستی نصب نشده و یا به طور کلی شناسایی نمی شود. با نصب مجدد کارتریج می توان این خطا را برطرف کرد. اما گاهی نیاز به انجام یک سری تنظیمات و یا حتی تعویض کارتریج می باشد.

پر شدن حافظه

گاهی پرینتر خطای پر شدن حافظه را نشان می دهد. این ارور معمولا زمانی ظاهر می شود که حجم کار دستگاه بیش از حد مشخصی باشد و می توان را با کاهش سایز از بین برد. DPI  را کاهش دهید یا گزینه collate را غیرفعال نمایید. برای  می توانید این مطلب را بخوانید.

پیکربندی I / O

یکی از ارورهای رایج در پرینترهای اچ پی، خطای مربوط به پیکربندی است. این ارور معمولا با کد 22 نمایش داده می شود و بیانگر وجود یک ایراد بین رایانه و پرینتر است. برای شروع، کابل رابط بین دستگاه و رایانه را تعویض کنید و اگر مشکل حل نشد، با تیم تعمیرات پرینتر hp در محل تماس بگیرید.

خطای PS 16

یک خطای PostScript ، در این حالت باید یک فایل PostScript دیگر را امتحان کنید و همچنین می توانید SIMM PostScript  را دوباره تنظیم کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این مورد از ارورهای پرینتر hp و نحوه برطرف کردن آن می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه کمک بگیرید.

شناسایی ارور 50.4 پرینتر HP

ارور 50.4 پرینتر HP، یکی از خطاهای رایج در پرینترهای این برند است که افراد زیادی از آن شکایت دارند. معمولا وقتی این ارور نمایش داده می شود، روند کاری چاپگر متوقف شده و عملیات پرینت، انجام نمی شود. به همین دلیل لازم است که ضمن شناسایی دلایل صدور ارور 50.4 در پرینتر اچ پی، هرچه زودتر آن را برطرف کنید.

در ادامه این مطلب، دلایل ارور 50.4 پرینتر HP را معرفی کرده و راهکارهای برطرف کردن آن را نیز به شما آموزش می دهیم. اگر نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر داشتید، با نمایندگی اچ پی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان ما ضمن ارائه مشاوره رایگان، خدمات تعمیر تخصصی چاپگر را نیز به شما ارائه دهید.

دلایل صدور خطای 50.4 پرینتر اچ پی

نمایش خطای 50.4 در پرینترهای اچ پی، در بیشتر موارد مربوط به برد مدار است و عملکرد چاپگر را متوقف می کند.  معمولا دلیل اصلی صدور این خطا، سیم کشی نامناسب دستگاه است. در این حالت، کاغذ چاپگر به دلیل مشکلات فیوز، بدون چاپ بیرون می آید و چاپ متوقف می گردد.

به این ترتیب تعداد برگه هایی که  پرینتر چاپ می کند، به مرور زمان کاهش پیدا کرده و به مرور عملکرد دستگاه متوقف می شود. البته ایراد در بدنه پرینتر هم باعث نمایش ارور 50.4 پرینتر HP می شود. عدم بروزرسانی پرینتر هم می تواند یکی از دلایل صدور این خطا باشد.

نحوه پاک کردن کدهای خطای HP

گاهی باید برای رفع ارورهای پرینتر hp و دیگر برندها، کدهای خطا را پاک کنید. برای این منظور می توانید به ترتیب زیر عمل کنید:

رایج ترین مشکلات و رفع ارورهای پرینترhp

پرینتر اچ پی ممکن است با مشکلات و خطاهای مختلفی روبرو شود. با توجه به اینکه چگونه از دستگاه استفاده شود و یا اینکه چه مدت از کارکرد آن گذشته باشد، ارورهای متفاوتی در دستگاه روی می دهد. اما به طور کلی می توان برخی از ایرادات را از رایج ترین ارورهای پرینتر hp به حساب آورد.

به عبارت دیگر همواره برخی از مشکلات وجود داشته که در اغلب پرینترها احتمال روی دادن آنها وجود دارد. در ادامه برخی از رایج ترین ارورها را بررسی می کنیم. البته توجه داشته باشید که ممکن است ایرادات دیگری نیز در پرینتر اچ پی مشاهده شود که در اینجا به آن اشاره نشده است.

گیر کردن برگه در پرینتر

ممکن است هنگام پرینت گرفتن، برگه چند بار و پشت سر هم در پرینتر گیر کرده و مچاله شود. جهت رفع ارورهای پرینترhp در این حالت احتمالا تکه ایی از کاغذ در قسمتی که کاغذ را به داخل میکشاند، گیر کرده باشد. جهت رفع ارورهای پرینترhp ، زبانه های پرینتر را باز کرده و قسمت های مختلف را نگاه کنید و کاغذ را پیدا کرده و بیرون بکشید. البته پنلی نیز زیر پرینتر وجود دارد ، بنابراین زیر پرینتر هم بررسی کنید شاید کاغذ آنجا گیر کرده باشد. اگر کاغذ را در پنل زیر پرینتر دیدید، با احتیاط آن را بیرون کشیده و آزاد کنید.

همچنین رطوبت نیز ممکن است باعث شود برگه ها درون پرینتر گیر بیفتند که این امر بیشتر در پرینترهای قدیمی اتفاق میفتد.بنابراین همواره برگه ها را خشگ نگه دارید و تا زمان استفاده، تمام برگه ها در یک بسته بندی باشند تا مرطوب نشوند.

برگه پرینت نمیشود

این یک مشکل کلی است و احتمالات زیادی برای آن وجود دارد. ابتدا دستگاه پرینتر را بررسی کنید و ببینید چراغ Error روشن هست یا خیر. سپس بررسی کنید کاغذ در جای مناسب خود قرار داشته باشد. اقدام بعدی محفظه قرارگیری کارتریج است که نباید خالی باشد. پرینتر به دستگاهی که میخواهیم پرینت بگیریم از طریق کابل usb یا بی سیم، ارتباط داشته باشد.

در پرینترهای قدیمی، باید حالت چاپ کننده پیش فرض را انتخاب کنید پس وارد کنترل پنل شده از بخش Devices and printers، بررروی پرینتری که میخواهید استفاده کنید کلیک راست کرده و گزینه set as default را زده تا آن پرینتر به صورت پیش فرض انتخاب شود. همچنین در برنامه ایی که میخواهید پرینت بگیرید، دستگاه صحیح را باید انتخاب کرده باشید. شرکت HP بخشی با نام Print and scan doctor دارد . این بخش به شما کمک میکند تا جهت رفع ارورهای پرینترhp به راحتی اقدام نمایید.

صفحه خوب پرینت نمیشود

معمولا امکان اندازه دادن به صفحات در سایزهای دلخواه جهت پرینت وجود دارد، با این وجود، برخی صفحات وب مناسب پرینت گرفتن نمیباشند و مشکلات زیادی هنگام چاپ پیش می آورند. جهت رفع ارورهای پرینترhp در حالتی که صفحه خوب پرینت نمی شود به این ترتیب عمل کنی ؛

در مرورگر اینترنت اکسپلورر، گزینه ایی وجود دارد به نام print preview. با استفاده از این گزینه شما میتوانید نسخه یی از آنچه میخواهید چاپ کنید، قبل از پرینت گرفتن ببینید و اگر مورد پسند بود، اقدام به چاپ نمایید.گزینه land scape نیز صفحات را عریض میکند و به همین دلیل در پرینت صفحات وب توصیه نمیشود.

اتمام کارتریج

طبیعی است که با تمام شدن کارتریج، دیگر قادر به پرینت گرفتن نمیباشید. البته دستگاه پرینتر قبل از تمام شدن کارتریج، به شما پیغام میدهد. بسته به اینکه کاربر اداری باشید یا خانگی، عمر کارتریج نیز متفاوت است. در مورد کاربران اداری، چون تعداد پرینت بالاست، معمولا کارتریج نیز زود خشک میشود و باید اقدام به تعویض نمایید ولی در کاربران خانگی با مصرف پایینتر از پرینتر، کارتریج عمر بیشتری خواهد کرد. جهت رفع ارورهای پرینترhp ، هنگاهی که پیغام تعویض کارتریج را دریافت کردید، اقدام به تهیه کارتریج نمایید ولی تا زمانی که کارتریج کمرنگ  ویا متوقف نشده، کارتریج جدید را نصب نکنید.

پرینت شدن برگه سفید

در این حالت هر بار برگه ایی سفید پرینت میشود. مسیر زیر را جهت رفع ارورهای پرینترhp طی کنید: به کنترل پنل بروید، در بخش Devices and printers برروی پرینتر کلیک راست کنید گزینه Printing Preferences  را انتخاب کرده و به قسمت Seperator pages برسید. در پرینترهای HP، میتوانید دوبار برروی اسم پرینتر کلیک کرده و سپس برروی customize دوبار کلیک کنید و به بخش تنظیمات پیشرفته یا Advance بروید. در این بخش با دکمه اختصاصی Seperator pages، تنظیمات را انجام دهید.

برگه پرینت شده دارای کیفیت پایینی میباشد

مسدود شدن نازل جوهر در پرینترهای جوهر افشان و یا اشتباه چاپگر در پخش رنگها، میتوانند از دلایل پرینت بی کیفیت برگه باشند. جهت رفع ارورهای پرینترhp ، هد پرینتر را پاک کنید، به احتمال قوی مشکل حل خواهد شد. جهت این کار گزینه ایی در کنترل پنل پرینتر وجود دارد و یا میتوان نرم افزار پرینتر را از طریق کامپیوتر دستکاری کرد.

تعمیر پرینتر hp

در صورت بروز مشکل در پرینتر اچ پی، تعمیر آن امری ضروری محسوب می شود. تعمیرات پرینتر HP شامل رفع خطاها، عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات می باشد. یکی از مهمترین موضوعاتی که در رابطه با تعمیر پرینتر اچ پی باید مورد توجه قرار گیرد این است که انجام سرویس های دوره ای منظم می تواند تا حد زیادی از تعمیرات مکرر دستگاه جلوگیری کند. بسیاری از خرابی های پرینتر، ناشی از عدم انجام سرویس های دوره ای و تعویض به موقع قطعات مصرفی است.

با این حال، پرینتر دستگاهی است که بی نیاز از تعمیر نخواهد بود. با توجه به مشکلاتی که برای این دستگاه بروز می کند ممکن است نیاز به تعمیراتی همچون تعمیر یونیت لیزر، تعمیر درام، تعویض کارتریج، تعمیر کاغذکش، تعویض غلطک، تعویض مگنت، تعمیر مین برد، تعمیر و تعویض فیوزینگ و مواردی از این قبیل داشته باشد.

نمایندگی اچ پی و دیگر واحدهای تعمیرات

در تلاش است تا با همکاری نیروهای زبده و مجرب این مرکز، بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینه‌ی فروش، تعمیرات و آموزش به تمامی هموطنان گرامی ارائه نماید. بهره مندی کارشناسان مرکز  از تجهیزات تخصصی تعمیر و  سبب گشته تا سطح کیفی خدمات ارائه شده در این مرکز ارتقاء یافته و رضایت بیش از پیش کاربران  اچ پی را سبب گردد. نمایندگی اچ پی با تلفیق دو پارامتر ضروری «تخصص» و «دانش» توانسته است .

تخصصی ترین خدمات را در  حوزه های فروش، آموزش و تعمیر به مشتریان، شارژ کارتریج در محل به هموطنان و همکاران خویش ارائه نموده و نیازهای آنان را برآورده سازد. خدمات مرتبط با آموزش در مرکز ، خدمات مرتبط با فروش در  و خدمات مرتبط با تعمیر در مرکز تعمیرات اچ پی به مراجعان گرامی ارائه می گردد. نمایندگی  اچ پی در طول سالهای اخیر بر ترمیم و تعمیر  سبب گشته است . کارشناسان این مرکز موفق به رفع تمامی ایراداتی ریز و درشتی گردند که ممکن است به هر روی در محصولات اچ پی ایجاد شده باشند. خدمات مرتبط با ترمیم و تعمیر قطعات پرینتر اچ پی تنها یکی از خدمات ارائه شده در این مرکز است. سایر واحدهای تعمیرات اچ پی در بخش زیر معرفی می گردند.

دکمه بازگشت به بالا