اقتصادی

در ایران هر نفر چند کارت بانکی دارد؟

مدیر اداره سیستم های پرداخت بانک مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 3 میلیون وام (برداشت) و کارت اعتباری بانکی در کشور وجود دارد ، گفت: تعداد سرانه کارت های بانکی در کشور حدود 1.5 کارت برای هر نفر است.

به گزارش شیمیشی ، داوود محمدبیگی گفت: “اساساً کارت های نقدی و اعتباری از جمله کارت های بانکی افراد هستند و کارت های هدیه و اعتباری که قابل شارژ نیستند و می توانند به دیگران منتقل شوند مجاز نیستند. باید سر یک شخص حساب شود.” بر این اساس ، سرانه کارت های بانکی در کشور حدود 1.5 کارت برای هر نفر است.

این مقام بانک مرکزی ادامه داد: در کشوری که همه اعضای جامعه حساب بانکی دارند و نرخ اسکناس و سکه طی 7 سال از 7.5 به 7.5 کاهش یافته است ، مردم از تمام خدمات مالی خود با استفاده از دستگاه های الکترونیکی و نه کارت بانکی استفاده می کنند. دارای سر 3.5.

محمد بیگی ، با اشاره به اینکه بیش از 3 بانک و م institutionsسسه اعتباری غیر بانکی در کشور وجود دارد که مشتریان می توانند از خدمات مختلف خود استفاده کنند ، افزود: بنابراین اگر هر مشتری متوسط ​​دو یا سه بانک دارد ، طبیعتاً به دو یا سه کارت بانکی نیاز دارد. .

مدیر اداره سیستم های پرداخت بانک مرکزی ادامه داد: از نظر ثبات در تجارت ، معمولاً هر فروشگاهی به دو یا سه دستگاه کارتخوان مجهز است تا در صورت عدم سرویس دهی یکی از آنها مشکلی برای مشاغل پیش نیاید. به دو کارت بانکی احتیاج دارید.

محمد بیگی یکسان سازی کارت های بانکی را مساوی با کاهش رقابت و تنوع بخشیدن به امور مصرف کنندگان دانست و تأکید کرد: یکسان سازی کارت های بانکی به معنای حذف آنها و ارتباط مشتری با یک موسسه یا بانکی است که با استانداردهای پرداخت و بانک های اطراف مطابقت ندارد. آنها را تشویق کنید تا از محصولات خود استفاده کنند.

مدیر اداره سیستم های پرداخت بانک مرکزی ادامه داد: از نظر سهولت استفاده و حداکثر استفاده از ظرفیت گوشی های هوشمند ، بانک مرکزی از اواخر سال گذشته با بانک ها و م institutionsسسات پولی همکاری می کند که بر این اساس مشتری خواهد بود بدون نیاز به کارت و با ذخیره اطلاعات کارت در یک مکان امن بر روی تلفن همراه خود ، فقط با داشتن تلفن همراه می توانید از عملکردهای مختلف کارت ذخیره شده در تلفن استفاده کنید.

به گفته بانک مرکزی ، محمد بیگی همچنین در مورد موضوعات مربوط به مبارزه با پولشویی و نظارت بر معاملات بانکی اظهار داشت: “با فرض اینکه تمام کارت های بانکی مشتری در شبکه پرداخت با شماره ملی خود مرتبط و واضح باشند ، امکان دارد ایجاد چک و محدودیت برای همه کارت های بانکی همه به راحتی امکان پذیر است.

وی افزود: به عنوان مثال ، در این منطقه ، سقف روزانه 4 میلیون تومان برای هر كس كه از همه كارت خود استفاده می كند ، صرف نظر از تعداد كارتهای موجود در شبکه پرداخت ، كه هم اكنون در حال اجرا است ، 4 میلیون تومان است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا