ترندهای کسب و کارعمومی

درباره سگ نگهبان یا گارد چه میدانیم؟

روتوایلر

روتوایلرها که در اصل به عنوان سگ نگهبان برای گاوها پرورش داده می شدند، به عنوان نگهبانان بی امان گله خود شناخته می شوند.

آنها یک نژاد باهوش هستند و به صاحبان خود بسیار وفادار هستند.

روتوایلرها تا زمانی که به درستی به آنها معرفی نشوند، از افراد غریبه دوری می کنند.

علاوه بر این، آنها خیلی سریع یاد می گیرند، بنابراین به یکی از بهترین سگ های نگهبان برای خانواده ها تبدیل می شوند.

 دوبرمن

برای دانلود کتاب تربیت سگ نگهبان گارد لطفا کلیک کنید.اگر قطعه بزرگی دارید که می خواهید از آن محافظت کنید، دوبرمن یک سگ نگهبان عالی برای شماست.

این نژاد بسیار سریع است و می تواند در مدت زمان کوتاهی به یک مزاحم برسد.

سگ های دوبرمن که به عنوان پنجمین نژاد سگ باهوش در جهان شناخته می شوند، سگ هایی بی باک، هوشیار و وفادار هستند.

زیرا نیاز به ورزش زیاد دارند، اما برای خانواده هایی با حیاط بزرگ و سبک زندگی فعال مناسب هستند.

بولماستیف

بولماستیف که به دلیل قدرت بدنی، غرایز محافظتی، شجاعت و وفاداری قوی خانواده اش شناخته می شود، یکی از بهترین نژادهای سگ نگهبان است.

اگر مهاجمی از میدان عبور کند، یک بولماستیف معمولاً از قدرت خود برای ضربه زدن به آنها یا مسدود کردن مسیر آنها استفاده می کند.

با این حال، وقتی صحبت از حضور در یک محیط خانوادگی می شود، این نژاد بسیار مطیع است و تبدیل به یک حیوان خانگی عالی می شود.

اسافورد شایر تریر

استافوردشایر تریر که اغلب با پیت بول تریر آمریکایی اشتباه گرفته می شود، یکی از بهترین سگ های نگهبان است.

آنها در اصل برای خرس و گاو نر پرورش داده شدند.

از این رو ماهیتی تهاجمی و محافظ دارند.

به همین دلیل باید از سنین پایین به درستی اجتماعی شوند و آموزش ببینند.

و اگرچه آنها برای غریبه ها وحشتناک هستند، اما استافوردشایر تریرها حیوانات خانگی بزرگی می سازند زیرا آنها فقط زمانی که از یکی از اعضای خانواده محافظت می کنند به عنوان پرخاشگر شناخته می شوند.

اشناورز-غول-پیکر

جاینت اسکنر سگ های قوی، قدرتمند و مسلط هستند، بنابراین آنها را به یکی از بهترین سگ های نگهبان برای خانه و خانواده تبدیل می کند.

آنها برای غریبه ها بسیار ترسناک هستند اما به اعضای خانواده بسیار وفادار هستند.

البته به خاطر داشته باشید که این نژاد به تحریکات روحی و جسمی زیاد و همچنین توجه مداوم نیاز دارد.

 ژرمن شپرد

سگ-ژرمن-شپهرد

ژرمن شپرد به دلیل هوش بالا و سرعت در یادگیری دستورات یکی از بهترین سگ های محافظ است.

آنها جسور، با اعتماد به نفس و نترس هستند، از این رو آنها را به یک نژاد سگ پلیس مورد علاقه تبدیل می کند.

علاوه بر این، ژرمن شپردها وقتی در خانه هستند رفتار آرامی دارند، اما زمانی که خانواده یا خانه آنها تهدید می شود، به سرعت واکنش نشان می دهند.

 رودزیان ریچ بک

این نژاد سگ که در اصل برای شکار شیرها پرورش داده شده است، طعمه قوی دارد و تمایل به داشتن طبیعت مستقل دارد.

رودزیان ریج بک به خانواده خود وفادار هستند و سگ های نگهبان طبیعی می سازند.

آنها به انتخابی بودن در پارس کردن معروف هستند، بنابراین وقتی یک Ridgeback پارس می کند، باید جدی گرفته شود.

ریج بک های رودزیان باید به درستی آموزش داده و مدیریت شوند، زیرا به طور طبیعی مطیع نیستند.

علاوه بر این، این نژاد عاشق در آغوش گرفتن است و اغلب دوست دارد به عنوان سگ لاپ داگ عمل کند

برخی از نژادهای نگهبان یک توانایی طبیعی برای مراقبت و نگهبانی از یک خانواده و یا صاحب خود را دارند. اگرچه نژادهای سگ نگهبان این توانایی را به‌صورت طبیعی در وجود خود دارند اما هم چنان باید به آن‌ها آموزش داد و مسائل مهم را به آن‌ها آموخت تا بتوانند در امنیت کامل و به‌راحتی یک دوست را از یک مزاحم تشخیص دهند. در قدم اول باید این سگ‌ها را عضوی از خانواده دانست و به آن‌ها احترام گذاشت و فقط از آن‌ها برای مراقبت و نگهبانی استفاده نکرد.در زیر ضمن معرفی 10 نژاد برتر ، درباره آن‌ها بیشتر می‌دانیم و آن‌ها را بیشتر می‌شناسیم.

، نژادی از سگ است که به وفاداری، هوش و حس بالای نگهبانی و ورزش شناخته می‌شود و داشتن توانایی طبیعی فیزیکی و اندام زیبا ورزش‌کارانه از ویژگی‌های او است. این سگ نگهبان به جهت داشتن قوه تفکر قوی، میزان آموزش پذیری بالا و عملکرد مناسب نسبت به موقعیت‌های خاص نگهبانی، فوق‌العاده است. ژرمن شپرد ازنظر ذهنی نیاز به تحریک دارد و دائم باید انرژی زیاد او تخلیه شود. پلیس و ارتش، به دلیل داشتن چندین قابلیت در کنار هم، از این نژاد در مأموریت‌های حفاظتی و ردیابی استفاده می‌کنند. این نژاد از سگ‌ نگهبان گزینه‌هایی مناسب برای یاری‌کردن افراد بیمار هستند.

بلژین شپرد یک سگ نگهبان بی‌نظیر برای همراهی است و اساساً نگهبان زاییده شده است. سگ‌های این نژاد ازنظر قد، ظاهر و رنگ موها متفاوت هستند و به چهار نوع، سگ ترورن، مالینوز، گرونندال و لیکنویز تقسیم می‌شوند.بلژین شپرد ازجمله نژادهای سگ است که نیروی پلیس از آن‌ها زیاد کمک می‌گیرد. هم‌چنین این نژاد، انتخاب بسیاری از خانواده‌های پرشور و هیجان است چون بلژین شپرد غالباً به فعالیت بدنی زیاد نیازمند است.استفورد شایر تریر آمریکاییاستفورد شایر تریر آمریکایی که به نام امستاف هم شناخته می‌شود، سگی آرام است که با کودکان مهربان است و نگهبانی خوب برای خانواده به‌حساب می‌آید.مدت‌زمانی طولانی انسان‌های پلید و نامهربان از این سگ همانند نژاد آکیتو اینو به‌عنوان سگ جنگی استفاده می‌کردند. استفورد تریر آمریکایی سگی اصیل، آرام و محافظ خانواده است و به‌خوبی از خانواده مراقبت می‌کند. بعضی از کشورها از این سگ به‌عنوان سگ پلیس و سگ کمکی بیماران استفاده می‌کنند.البته قبل از خرید این سگ به قوانین کشوری که در آن زندگی می‌کنید توجه کنید چراکه استفورد شایر تریر در بعضی از کشورها نژادی خطرناک شناخته‌شده است و نگهداری از آن منع قانونی دارد.

بیاسرون سگ نگهبان پرقدرت با نگاه، فیزیک و اندام تأثیرگذار است. او در برابر خانواده بسیار مهربان و محافظی قوی و توانا است. بیاسرون بسیار آرام و به صاحب خود وفادار است. این نژاد از سگ زیاد واغ واغ نمی‌کند اما در صورت نیاز هشدارمی دهند و به شاید به همین دلیل است که این سگ‌ها نگهبانانی قوی به‌حساب می‌آیند. این سگ از خانواده شپرد است و به دلیل نیاز به فعالیت فیزیکی زیاد برای افراد ورزشکار بسیار مناسب است.

نژاد شپرد سفید سوئیسی که شباهت بسیاری به ژرمن شپرد دارد، از 1991 میلادی به رسمیت شناخته شد. این نژاد که در کانادا شهرت زیادی دارد در اصل از نژاد ژرمن شپرد سفید است؛ و همانند ژرمن شپرد، سگ نگهبان و همراه، عضلانی، ورزشکار و بسیار باهوش است. این گروه از سگ‌ها بسیار شجاع، آرام و مطیع هستند و نیروهای پلیس از آن‌ها برای نگهبانی و کمک استفاده می‌کنند. شپرد سفید، زیبا و بازیگوش است و در صورتی برای خانواده‌ها مناسب است که هرروز و به‌صورت مداوم او را بیرون ببرند و در دسترس او باشند.

سگ نگهبان رتوایلر سگی آرام است که به داشتن جثه عظیم و پرقدرت شناخته‌شده است. این سگ درعین‌حال که نگهبانی قوی و خوب برای خانواده است، با کودکان بسیار آرام و مهربان است. البته این سگ‌ها به‌اشتباه به دلیل رنگ تیره‌شان سگ‌هایی خشن به‌حساب می‌آیند. این ذهنیت نادرست در مورد بیاسرون و دوبرمن نیز وجود دارد.رتوایلر نگهبانی عالی و وفادار به خانواده است و به قلمرو خود بسیار وابسته و حساس است.

باکسر یک سگ‌ نگهبان بسیار خوب است. زندگی کردن با بوکسرها راحت است؛ و آن‌ها نژادی آرام، مطیع و بازیگوش هستند. این نژاد از سگ‌ها میانه خوبی با کودکان دارند و نگهبانانی شجاع هستند که به‌موقع از خانواده دفاع می‌کنند. سگ‌های این نژاد اگر به پیاده‌روی طولانی برده شوند و نیازشان به فعالیت تأمین شود، برای اکثر خانواده‌ها مناسب هستند.

دکمه بازگشت به بالا