علمی و پزشکی

دانشمندان باز هم می‌خواهند برای موجودات فضایی پیغام بفرستند

پیام یک سیستم دوتایی به نام Biacon در کهکشان (BIT) که حاوی اطلاعاتی در مورد زندگی روی زمین، منظومه شمسی و ظاهر انسان است، هر موجود فرازمینی را دعوت می کند تا در صورت دریافت پیام، پاسخ دهد.

گروهی از محققان از جمله جاناتان جیانگ، محقق ناسا، نوشتند: ایده برقراری ارتباط با اجرام هوشمند فرازمینی گامی طولانی و هیجان انگیز در اکتشافات فضایی است و تنها در چند دهه اخیر از نظر فنی امکان پذیر بوده است.

محققان امیدوارند اطلاعات بیشتری در مورد حیات روی زمین در اختیار فضا قرار دهند

آنها می گویند: «برای دستیابی به این هدف، پیام ناکارآمد به گونه ای طراحی و ارائه می شود که می تواند با پیشرفته ترین ابزارهای موجود منتقل شود.

آخرین پیام موجودات فضایی هوشمند از رصدخانه آرسیبو در شمال پورتوریکو ارسال شد.

آخرین پیام ارسالی به موجودات فضایی هوشمند از رصدخانه آرسیبو در شمال پورتوریکو ارسال شد.

این اولین بار نیست که انسان تصمیم می گیرد با موجودات فرازمینی تماس بگیرد. در سال 1974، یک پیام رادیویی رمزگذاری شده حاوی اطلاعات اولیه در مورد انسان و زمین از رصدخانه آرسیبو در شمال پورتوریکو ارسال شد.

این حرکت بخشی از یک سری تلاش‌ها برای جلب توجه عمومی به تجدید چشمگیر تلسکوپ رادیویی آرسیبو بود، اگرچه گروهی از محققان واقعاً امیدوار بودند که بتوانند با حیوانات ارتباط برقرار کنند، که متأسفانه تا امروز امکان‌پذیر نبود.

با این حال، محققانی که تصمیم گرفتند آخرین پیام را به فضا ارسال کنند، آن را تغییر دادند تا به موجودات هوشمند فرازمینی برسند.

بر خلاف پیام ارسال شده توسط آرسیبو که برای نشان دادن قابلیت های فنی تاسیسات رادیویی فضایی مدرن بود، پیامی ناکارآمد به تمام نقاط احتمالی کهکشان راه شیرین ارسال شد مبنی بر اینکه احتمال وجود بیگانگان هوشمند فرازمینی وجود دارد. گتار گرفت.

این مقاله همچنین اطلاعاتی در مورد مناسب ترین راه برای ارسال پیام و این واقعیت که کهکشان راه شیری منطقه ای است که به احتمال زیاد موجودات هوشمند در آن وجود دارند و پیام در بهترین زمان ارسال شده است.

اگر این پیام روزی برسد، امید است بتوان اطلاعات پیچیده تری را با موجودات فضایی هوشمند به اشتراک گذاشت، مانند قوانین شطرنج.

46

دکمه بازگشت به بالا