اجتماعی

خانه فناور زمینه‌ای برای ورود دانش‌های جدید به محیط زیست است

شیمیشی/لرستان معاون آموزش همگانی و همکاری سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امیدواریم افتتاح خانه فناوری محیط زیست زمینه ای برای ورود دانش جدید به حوزه محیط زیست باشد.

نورالله مرادی پنجم آذرماه در حاشیه افتتاح اولین خانه فناوری محیط زیست کشور در دانشگاه لرستان گفت: فعالیت های فرهنگی، اساسی و صحیح ادامه دارد.

وی به افتتاح اولین خانه فناوری های زیست محیطی در لرستان اشاره کرد و گفت: این استان نیز در این زمینه پیشرفت کرده است.

مرادی بیان کرد: از فناوری های نوین در حوزه محیط زیست غافل شده ایم و الگوی حفاظت و سود ما همچنان سنتی است و امیدواریم این خانه زمینه ای برای ورود دانش های جدید در حوزه محیط زیست شود.

معاون آموزش و همکاری های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از اولین فعالیت شرکت های علمی در حوزه محیط زیست در این سازمان در خرداد ماه سال جاری خبر داد و گفت: حدود 240 شرکت علمی و فناوری شرکت کردند. این رویداد و دبیرخانه دائمی شرکت‌های دانش در سازمانی فعال است و به طور خلاصه پی ریزی و آهن‌ریزی انجام شده و امروز آغاز و اوج ادامه کار است.

وی ادامه داد: از سطح ملی خواستیم که اگر شغل پژوهشی دارید، می توانید وارد حوزه فعالیت های پژوهشی شوید و صندوق ملی نیز در این زمینه ها سرمایه گذاری کند.

مرادی به این نکته توجه کرد که محیط زیست اثری عاشقانه است و گفت: افرادی که در این عرصه فعال هستند ویژگی های خاصی دارند.

معاون آموزش و تعاون مردمی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: امیدواریم با همکاری و همدلی بتوانیم به محیط زیست لرستان و کشور خدمت کنیم.

امین صلاح ورزیان رئیس جهاد دانشگاهی لرستان نیز در این مراسم اعلام کرد: گروه جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی علمی، پژوهشی و فرهنگی و همچنین جوان و پویا در لرستان و کل کشور فعال است.

وی ادامه داد: همواره سعی کرده ایم به سازمان های مختلف کمک کنیم و برای رفع مشکلات فرهنگی، آموزشی و پژوهشی که در استان وجود دارد تلاش کنیم.

صلاح ورزیان همچنین گفت: سعی کردیم به محیط زیست کمک کنیم و با استفاده از پتانسیلی که در استان وجود دارد از توان و جوانان خلاق سعی کردیم با توجه به برنامه های زیست محیطی از این توانایی به طرق مختلف استفاده کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا