بین الملل

حماسه ایرانیان «اسرائیل» را دفن کرد/ طنین «مرگ بر اسرائیل» ایران را فراگرفت

حماسه ایرانیان «اسرائیل» را دفن کرد  طنین «مرگ بر اسرائیل» ایران را فراگرفت

راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور باشکوه ‌اقشار مختلف مردم در تمام شهرهای ‌ایران اسلامی ‌با شعار «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» برای رساندن فریاد مظلومیت مردم فلسطین ‌به گوش جهانیان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، با گذشت بیش از ۴۵ سال از نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، با ابتکار تاریخ ساز و تعیین کننده حضرت امام خمینی (ره)، مسأله فلسطین و آزادی قدس شریف امروز به یک مسئله بین المللی و آرمان جهانی تبدیل شده و موجبات وحدت و یکپارچگی امت اسلامی در حمایت همه جانبه از ملت مظلوم و مسلمان فلسطین را رقم زده و از سوی دیگر رژیم صهیونیستی و جبهه حامی اشغالگری را علی رغم هیمنه پوشالی خود بیش از هر دوره تاریخی در ضعف و استیصال قرار داده است.

تحقیر شدن رژیم صهیونیستی، خوی وحشیانه‌تری از او را نشان داد و هزاران کودک و زن و مردم عادی را با کمک‌ها و تجهیزات اهدایی آمریکا به خاک و خون کشاند. متاسفانه در این نسل‌کشی، دولت‌های اروپایی و عربی سکوتی مرگبار پیشه کرده اند، اما مردم و آحاد ملت‌های جهان، از مظلومان فلسطینی در غزه حمایت می‌کنند و به توفیق الهی و هماهنگی قابل توجه میان گروه‌های مقاومت منطقه، تحقق وعده صادق امامین انقلاب اسلامی در نابودی صهیونیست‌ها و آزادی ملت فلسطین و مسجد الاقصی نزدیک بوده و به زودی مستضعفان جهان شاهد جشن پیروزی مقاومت اسلامی خواهند بود.

تدوام ۷۵ سال ظلم، خشونت، ترور و تجاوز علیه ملت مظلوم فلسطین و حمله به مساجد، کلیساها، مدارس، بیمارستان‌ها و اماکن دیپلماتیک در برابر سکوت شرم‌آور دولت‍های مدعی حقوق بشر نشان می‌دهد رژیم غاصب صهیونیستی به هیچ اصلی از اصول انسانی، اخلاقی و حقوقی پایبند نیست، بنابراین تنها راه‌حل مسئله فلسطین مقاومت و مبارزه تا نابودی این رژیم است.

اقدام بزدلانه و تروریستی صهیونیست‌ها در تجاوز خارج از عرف و قوانین بین‌المللی از جمله هدف قرار دادن ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق و به شهادت رساندن چند تن از دیپلمات‌ها و مستشاران نظامی کشورمان، نشان از استیصال، زوال و سرشکستگی دشمن داشته و بی‌شک برای این جنایت وحشیانه هزینه‌های سنگین تری را خواهند پرداخت.

گزارش خبرنگاران آنا از سراسر ایران اسلامی حکایت از حضور پرشور مردم در راهپیمایی دشمن‌شکن قدس از ساعات اولیه صبح دارد و با وجود اینکه ساعت شروع مراسم از ساعت 10 و در برخی شهرها ساعت 10:30 تا 11 اعلام شده بود، اما مردم از همان دقایق اولیه صبح در محل‌های تعیین شده حضور یافتند تا بار دیگر ‌با شعار «مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا» فریاد مظلومیت مردم فلسطین را به گوش جهانیان برسانند و همانطور که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ‌از بین رفتن رژیم صهیونیستی در 25 سال آینده را نوید دادند، اعلام کنند هر روز که می‌گذرد یک روز از عمر رژیم صهیونیستی کم خواهد شد.

طنین «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» در ساری

به گزارش خبرنگار آنا از ساری،  این‌بار این آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با نام جهانی “روز قدس” با جمعه‌های سال‌های گذشته متفاوت است؛ مردم مازندران روز قدس امسال از نخستین دقایق صبح به صحنه آمدند تا حضوری متفاوت را رقم بزنند.

مردم به خیابان‌ها آمدند و چون دولت جعلی اسرائیل چهره خود را وقیحانه‌تر نشان داد آن‌هم با فجیع‌ترین جنایتی که نه تنها دل مردم ایران اسلامی بلکه واکنش مردم کشورهای مختلف اعم از اروپایی، آسیایی و آفریقایی را در حمله ددمنشانه به کنسولگری ایران و همچنین کشتار مردم غزه به همراه داشت ضمن محکومیت این حمله فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند. 

پیر و جوان، مرد و زن، خانواده‌ها، دوست و رفیق، مادر جوانی با کودکی در آغوش، گام به گام از ساعات اولیه شروع راهپیمایی روز قدس در جای جای مازندران حضور رساندند؛ در ساری مرکز مازندران مردم از بامداد در میدان شهید قاسمی حاضر شدند.

مشهد یکپارچه طنین «مرگ بر اسرائیل» گرفت

مردم روزه‌دار مشهدمقدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان امروز آمده اند برای خروش راهپیمایی روز قدس برای طوفان الاحرار …

امروز زائران و مجاوران  امام رضا(ع) آمده اند تا اعلام همبستگی خود را با مردم مظلوم فلسطین رقم بزنند و به جهانیان و امریکا و اسرائیل جنایتکار اعلام کنند که مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین و غزه تنها نیستند.

امروز انبوه زائران و مجاوران با در دست داشتن پلاکاردهای مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل و تصاویری از شهدای اخیر کنسولگری ایران در دمشق و تصاویری از کودکان مظلوم غزه و نسل کشی و جنایات اسرائیل در غزه فریاد الله اکبر و مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند.

ادامه دارد…

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا