اجتماعی

تکلیف دانشجویانی که در کنکور تقلب کرده‌اند چیست؟

رئیس دیوان عدالت اداری درباره وضعیت دانش آموزانی که در آزمون سراسری بر اساس هیئت رسیدگی به تخلفات حقوق می گیرند، گفت: رویکرد قانونگذار این است که این افراد «داوطلب» نیستند، بلکه «دانشجو» هستند. هیأت رسیدگی به تخلفات حق رسیدگی ندارد و باید با اثبات قانون برخورد کنیم.

به گزارش شیمیشی، حجت الاسلام والمسلمین حکمت علی مظفری در دیوان عدالت اداری درباره بیشترین شکایات طلاب اظهار کرد: شکایات طلاب مربوط به عملکرد کمیسیون های رسیدگی به تخلفات امتحانات سراسری و … است. از آنها شکایت می شود. . در این منطقه ثبت شده است. در این راستا دو نوع شکایت در دیوان عدالت قابل طرح است.

وی همچنین گفت: یکی از شکایت ها این است که از دانش آموز دستگاه های تقلب پیدا شده و هیئت رسیدگی به تخلفات وی را از ادامه تحصیل منع کرده است و این فرد مخالف تصمیم است و می خواهد خود را تبرئه کند و در صورت عدم رضایت. . و رأی هیأت تجدیدنظر مؤسسه ارزیابی از زمان ابلاغ رأی شکایت به دیوان عدالت 3 ماه مهلت دارد و رویکرد دیوان عدالت نیز مبتنی بر اسناد و مدارک جعلی است. دانش آموزان در امتحان و آنچه کشف کردند. در صورت وجود دلایل رأی در دیوان عدالت تأیید می شود و در غیر این صورت رأی باطل می شود. آن یکی

وی همچنین گفت: بخشی دیگر و عمده شکایات دانش آموزان مربوط به کسانی است که در جلسه امتحان چیزی پیدا نکردند. بعد از شروع دوره بورس، گاهی دانشجو تا ترم 7 درس خوانده و در جلسه امتحان به آنها می گویند که شبهه تقلب وجود دارد و نمره ای که داده اید مانند بسیاری از افرادی است که مشکوک به تقلب هستند. یا با نمرات مدرسه.. شما با هم کنار نمی آیید. دلایل مشکوک است و موضوع در هیأت تخلفات و بررسی مجدد این دسته از افراد بررسی می شود و در صورت عدم کسب درجه قبولی آن فرد به دیوان عدالت شکایت می کند.

وی همچنین گفت: در اینجا دو رویکرد وجود دارد; یکی اینکه می گوییم دانش آموز در امتحان نمره نگرفته پس رای هیئت صحیح است. رویکرد دیگر قانونگذار این است که گفته است من اشتباه می کنم و در تحقیق و تفحص از ماده 11 اعلام کرد که فرد حاضر در صنف دیگر کاندیدای انتخابات نیست و هیچکس حق ندارد امتحان مجدد را از او بگیرد. داوطلبی که شک دارد باید مجدداً در امتحان شرکت کند و فردی که پس از تحصیل چندین سال در کلاس درس نشسته است، داوطلب نیست و دانشجو است.

وی تاکید کرد: بسیاری از خانواده ها نگران هستند و من این خبر را شنیدم که عده ای به دلیل اینکه تحت فشار روحی هستند خودکشی کرده اند. رویکرد قانونگذار این است که آنها داوطلب نیستند و دانشجو هستند و کمیته رسیدگی به تخلفات حق رسیدگی به آن تخلفات را ندارد و ما باید طبق قانون با آنها برخورد کنیم و جلسات متعددی در این خصوص برگزار کردیم. دیوان عدالت و هیئت نگهبان همکاران ما را قانع کنند. تقریباً همه این را باور دارند تحقیق حقوقی برای این افراد است و آنها به عنوان “داوطلب” شناخته نمی شوند و باید به کلاس های خود بروند. دیوان عدالت نیز در این زمینه شروع به رای دادن کرد.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا