اقتصادی

تولید انرژی خالص نیروگاه نکا به بیش از ۷ میلیارد کیلووات ساعت رسید

شیمیشی/ مازندران مدیرعامل شرکت مدیریت محصولات نیروگاهی نکا گفت: نیروگاه شهید سلیمی نکا در 10 ماه گذشته حدود 7 میلیارد و 373 میلیون و 427 هزار کیلووات ساعت انرژی پاک تولید کرد.

به گزارش شیمیشی، به نقل از روابط عمومی نیروگاه شهید سلیمی، نورله ادبی فیروزچه ای با اعلام این خبر اعلام کرد: در دی ماه سال جاری واحد بخار 2 در چرخه تولید برای تعمیرات نیمه اساسی قرار نداشت، زیرا تولید. محدودیت به دلیل عدم تفکیک سوخت گاز در بلوک سیکل ترکیبی و کاهش سطح آب دریا در بخش واحدهای بخار، بیش از 597 میلیون و 465 هزار کیلووات ساعت انرژی خالص در واحدهای بخار و ترکیبی تولید شد. بلوک چرخه و از طریق تزریق ارسال می شود. شبکه سراسری برق کشور

وی از کسب 73 درصد انرژی تولیدی در 10 ماه گذشته در واحدهای بخار و 27 درصد در بلوک سیکل ترکیبی خبر داد و گفت: در این مدت بیش از 85 درصد انرژی مورد نیاز سالانه برق تولید شده است. کارخانه طبق برنامه ساخته شد.

وی همچنین بر سختی و ارزش بالای تولید برق تاکید کرد و بر لزوم مدیریت و استفاده بهینه از برق در تمام فصول سال تاکید کرد و گفت: یکی از مهم ترین چالش های صنعت برق در کشور ما شدت بالای آن است. از برق . . مصرف برق و طبق آمار 10 برابر استاندارد است، ما در تمام دنیا از برق استفاده می کنیم.

این مسئول یادآور شد: مردم باید در مدیریت مصرف انرژی خود کمک کنند تا همه شهروندان بتوانند در تابستان و در زمستان با تقاضای کمتر، نیروگاه های کمتر در چرخه تولید از برق فراوان بهره مند شوند و در این راه نیروگاه ها به سوخت نیاز داشته باشند. . کاهش می یابد و همه از آن بهره مند می شوند و از سوخت گاز نیز بهره مند می شوند.

ظرفیت خالص تولید انرژی نیروگاه نکا به بیش از 7 میلیارد کیلووات ساعت رسید

نیروگاه شهید سلیمی نکا 4 واحد بخار با ظرفیت اسمی 440 مگاوات، 2 واحد گازی 137.6 مگاوات و یک واحد بخار در بلوک سیکل ترکیبی با ظرفیت اسمی 160 مگاوات و بیش از 4 درصد از برق کشور را تامین می کند. نقش موثری در پایداری شبکه برق کشور دارد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا