اجتماعی

توزیع داروهای بیماران SMA بر اساس اولویت‌های اعلامی

رئیس سازمان غذا و دارو به توزیع دارو برای بیماران SMA اشاره کرد و گفت: در صورت همکاری سایر نهادها در تامین منابع مالی و مالی لازم و اثبات ارزش، دارو برای این بیماران تهیه می شود. ادامه بده

به گزارش شیمیشی، دکتر سید حیدر محمدی اعلام کرد: تامین داروهای جدید SMA 6 سال است که درخواست خانواده های این بیماران بوده است که با وجود هزینه های بالا، این دارو برای اولین بار در سال 1398 وارد کشور شد. دولت سیزدهم با دستور یک فوریت رئیس جمهور.

وی همچنین گفت: با توجه به اینکه داروهای جدید این بیماران در دنیا در مرحله تحقیقات بالینی است و هنوز ارزش کارایی و تایید نهایی آن تایید نشده است، تولیدکننده این داروها محصول خود را در این مرحله به فروش رسانده است. مطالعات بالینی

دستیار وزیر بهداشت به روند توزیع داروهای بیماران SMA اشاره کرد و گفت: پس از معاینه این بیماران توسط متخصص مغز و اعصاب و درمان داروی مذکور به صورت تزریقی یا خوراکی، سازمان غذا و دارو داروی لازم را برای بیماران SMA تجویز می کند. بیمار بر اساس اولویت تعریف شده درمان جایگزین از داروخانه شهر محل زندگی بیمار در اختیار بیمار قرار می گیرد.

وی گفت: علاوه بر آن اولین محموله صادراتی برای اولویت اول یعنی کودکان زیر 11 سال توزیع و قیمت گذاری دارو به طور همزمان مورد بررسی قرار گرفت.

محمدی به توزیع اولین دارو برای بیماران SMA اشاره کرد و تصریح کرد: در مرحله دوم گروه سنی 11 تا 20 سال می توانند دارویی را که اخیرا توزیع شده است دریافت کنند.

بر اساس اعلام سازمان غذا و دارو، وی بیان کرد: تاکنون تعداد زیادی از این بیماران داروهای خود را بر اساس اولویت های اعلام شده دریافت کرده اند.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا