اجتماعی

تهران؛ آماده راهپیمایی روزقدس و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی

به مناسبت راهپیمایی روز قدس، اورژانس، قانون و دستگاه های خدمات رسان آمادگی خود را برای این راهپیمایی اعلام کردند.

به گزارش شیمیشی، مراسم عید سعید قربان فردا و همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در تهران و شهرهای سراسر ایران و بسیاری از شهرهای جهان برگزار می شود. راهپیمایی که قرار است امسال با حضور بیشتر مردم در محکومیت جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه و همچنین اقدام تروریستی اخیر این رژیم جنایتکار در حمله به کنسولگری کشورمان در دمشق برگزار شود. در این راستا بسیاری از ارگان های مختلف برای بهبود این مراسم و خدمات رسانی به راهپیمایان اقداماتی انجام داده اند و همچنین نیروی انتظامی مسئولیت تامین امنیت این مراسم را بر عهده دارد. در ادامه دستاوردهایی که برای این روز در تهران تصویب شده است تشریح می شود.

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ وی از اختیار ترافیک و محدودیت های ویژه راهپیمایی روز قدس در خیابان های پایتخت خبر داد و گفت: پلیس مهاجرت تهران بزرگ محدودیت های ترافیکی ویژه راهپیمایی روز قدس را تصویب کرده است. در همین راستا اعمال محدودیت های ترافیکی روز جهانی قدس از ساعت هشت صبح روز جمعه 27 فروردین ماه آغاز می شود و ورود موتورسیکلت ها در قالب طرح مسدود می شود. همچنین تمهیدات لازم برای پارک خودروهای خود زیر نظر پلیس راهنمایی و رانندگی عابر پیاده انجام شده است.

وی ادامه داد: اولین محدودیت از ساعت هشت صبح روز جمعه 27 فروردین ماه آغاز می شود و سایر محدودیت ها با توجه به شروع راهپیمایی در سایر مناطق اجرا می شود. همچنین محدودیت ترافیکی در ضلع غربی میدان ولیصره در ورودی بلوار کشاورز و ضلع جنوبی بلوار کشاورز در تقاطع فلسطین، نادری، وصل و قدس اعمال خواهد شد.

توقف در کدام جاده های تهران در روز قدس ممنوع است؟

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین درباره ممنوعیت توقف در معابر منتهی به مکان روز قدس 1403 گفت: ممنوعیت توقف از ساعت 24 روز پنجشنبه در هر دو جاده بلوار کسیورز حدفاصل میدان ولیعصر (عج) . ) و چهارراه کارگر، خیابان ولیعصر (عج) ) بین خیابان جمهوری و میدان ولیعصر (عج)، خیابان کارگر بین میدان جمهوری و اینگلب، خیابان کارگر بین میدان اینگلب و بلورز کشاورز، خیابان فلسطین و جویبار بین چهارراه اینگلب و کشاورز. بلوار، خیابان قدس حدفاصل تقاطع خیابان اینگلب و بلوار کشاورز، خیابان 16 آذر حدفاصل تقاطع خیابان الگیناب و بلوارکشورها، خیابان دانشگاه و ابوریحان بین خ. خیابان الگیناب و صبوری

موسوی پور با بیان اینکه مراسم تشییع پیکر شهدا نیز در این روز برگزار می شود، گفت: با توجه به اینکه مراسم تدفین شهدا در این روز از میدان فردوسی برگزار می شود، پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ آمادگی ویژه ای را برای برگزاری منظم خواهد داشت. این مراسم

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره محل پارک موتورسیکلت نمازگزاران و عابران پیاده نیز گفت: در خیابان حجاب حدفاصل خیابان فاطمی و شرق پارک لالش، پارکینگ لاله در خیابان فاطمی روبروی پارک لالش، تمامی معابر جنوبی. به خیابان انقلاب بین خیابان ولیعصر عج) به میدان فردوسی، پارکینگ حافظ و علاءالدین در تقاطع خیابان های جمهوری-حافظ و حافظ-کریم خان، خیابان ولیعصر (عج) در خیابان الکسبال تا میدان ولیعصر (عج) داخل جی برای این کار، پارکینگ پارک موتورسیکلت خیابان نصرت در خیابان جمال زاده شمالی تا خیابان کارگر شمالی و پارکینگ کاوه که تقاطع خیابان آزادی کاوه است برای این امر در نظر گرفته شده است.

موسوی پور همچنین در مورد ایستگاه های پیش بینی شده این شرکت اتوبوسرانی گفت: مسیر جنوب به شمال خیابان جمالزاده از خیابان آزادی تا خیابان فاطمی، در باند ویژه خیابان آزادی از خیابان نواب تا میدان انقلاب اسلامی، از شمال. جنوب دکتر ، از جنوب به شمال خیابان یادنش بین خیابان جمهوری و خیابان الگینال اسلامی، از غرب به شرق خیابان طالقانی خط ویژه بین خیابان شریعتی تا خیابان ولیعصر، از شمال به جنوب خیابان حافظ از تقاطع کریمخان، از شمال به جنوب خیابان ولیعصر بین ولیعصر. میدان و نگلب، از شمال به جنوب خیابان کارگر جنوبی، میدان انگلیسی تا میدان پاستور، جنوبی به خیابان جمال زاده شمالی (در ضلع شرقی) بین خیابان جمهوری و خیابان آزادی، خیابان کارگر یک شمالی بین میدان الگینال و خیابان فاطمی در هر دو طرف. طرفین، بلوار کشاورز بین شمالی. خيابان كارگر و خريب در دو طرف جاده، خيابان كلهر و كاوه، از شمال به جنوب خيابان والعصر حد فاصل خيابان فسط تا خيابان الخبل، شرقي به خيابان آزادي غربي حدفاصل ميدان النقلاب تا خيابان قريب. غرب به شرق فسط از خیابان والعصر تا خیابان کارگر شمالی، از شمال به جنوب از خیابان ابوریحان. خیابان الخبال به جمهوری، از شرق به غرب خیابان کریمخان بین پلی که به میدان ولیعصر (عج) می رود، از جنوب به شمال. ولیعصر(عج) از سمت شمال میدان ولیعصر(عج) و از سمت غرب به سمت شرق خیابان کریمخان از خیابان حافظ واتیک بسته است.

موسوی پور درباره محل پارک خودروهای شخصی راهپیمایان نیز گفت: پیشنهاد ما استفاده از هواپیماهای حمل و نقل عمومی برای شرکت در راهپیمایی روز قدس است. اما در خیابان طالقانی، از چهارراه حافظ به سمت شرق تا خیابان شریعتی، طول خیابان فاطمی، طول خیابان جمهوری، طول خیابان حجاب و جاده های شرقی، طول خیابان لبافی نژاد و جاده های خارج از محدوده ترافیکی. ممنوع کردن برای پارکینگ شخصی در نظر گرفته شده است.

وی درباره محل نگهداری خودروهایی که با جرثقیل حمل می شوند نیز گفت: خودروهایی که در مکان های نامناسب و ممنوعه پارک می شوند با جرثقیل حمل می شوند. این خودروها در خیابان طالقانی حدفاصل خیابان حافظ و مفتح (ضلع جنوبی یک بانده، خیابان فاطمی حدفاصل خیابان کارگر و جاده چمران، خیابان فروردین 12 حدفاصل خیابان لبافی و خیابان جمعه اسلامی منتقل می‌شوند) پارک می‌شوند.

موسوی پور همچنین به عابرین پیاده و پیاده توصیه کرد: تردد موتورسیکلت در محورهایی که ممنوعیت تردد داریم، لذا از شهروندان تقاضا داریم از تردد موتورسیکلت در محورهای مختلف اعلام شده در این روز خودداری کنند. همچنین توصیه می شود شهروندان برای تردد آسان به مکان های دیدنی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تورا مزین نیز گفت: دوستانم در هر 10 مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس تهران حضور فعال دارند و به تسهیل تردد کمک می کنند.

چیدمان تاکسی تهران برای مراسم روز قدس

شادی مالکی، رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ارائه خدمات ویژه به زائران و زائران در روز جهانی قدس خبر داد و گفت: برای تسهیل در تردد زائران و زائران تا پایان مراسم، سازمان تاکسیرانی ارائه می دهد. سرویس رایگان با کامیون های تاکسی در 9 مسیر. در این زمینه 100 دستگاه تاکسی کامیون در 9 جاده منتهی به موکب پیش بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، به نقل از روابط عمومی آژانس تاکسیرانی، مسیرهای خدمات رسانی آژانس تاکسیرانی به شرح زیر است:

چهارراه شماره 1: میدان هفت تیر تا چهارراه فاطمی – ولیعصر (عج)

محور شماره 2: میدان ولیعصر به چهارراه ولیعصر (عج)

تقاطع شماره 3: از تقاطع خیابان فاطمی-حجاب تا تقاطع کساورز- بلوار حجاب.

تقاطع شماره 4: از تقاطع خیابان فاطمی – کارگر تا چهارراه کارگر – بلوار

محور شماره 5: از بیمارستان امام خمینی (ره) تا چهارراه بلوار کارگر

اوکسنا شماره 6: از خیابان آزادی حدفاصل چهارراه نواب آزادی تا میدان انقلاب اسلامی.

محور شماره 7: از میدان حر تا میدان انقلاب اسلامی

Oksena شماره 8: از میدان فردوسی به سمت Henglab – تقاطع وصل

اوکسا شماره 9: از تقاطع خیابان مفتح – خیابان طالقانی تا میدان فلسطین است.

آتش نشانی تهران آماده روز قدس است

قدرت الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران نیز از آمادگی آتش نشانان پایتخت برای تامین امنیت راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران خبر داد و گفت: تیم های آتش نشانی در راهپیمایی روز جهانی قدس آماده حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس هستند. امنیت راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران آماده قدس در تهران باشید. ایمنی پیاده روی به صورت ویژه.» علاوه بر 138 آتش نشانی پایتخت، 155 آتش نشان به همراه 83 دستگاه خودروی سبک، سنگین و موتورسیکلت مجهز از صبح تا پایان نماز جمعه در 83 نقطه آماده باش هستند. از جاده و مکان های مختلف پیاده روی، نماز جمعه در دانشگاه تهران برگزار می شود تا در کمترین زمان ممکن به محل حوادث احتمالی برسیم و با آمادگی کامل به شهروندان خدمت رسانی کنیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران بزرگ تصریح کرد: علاوه بر حضور نیروهای ائتلاف تهران بزرگ، تعدادی از مدیران عملیات این سازمان با خودروهای خود از نقاط مختلف در مسیر راهپیمایی و استقرار نیروهای آتش نشانی در حال تردد هستند. . اکیپ های آتش نشانی در طول راهپیمایی، ایمنی شهروندان به طور گسترده کنترل می شود.

محمدی از شهروندان خواست طبق روال گذشته با تیم های آتش نشانی و امدادی همکاری کنند و در صورت بروز هرگونه حادثه از محل حادثه دور شده و در اسرع وقت با سامانه 125 یا تیم های مستقر اطفای حریق تماس گرفته و اقدام کنند. راهپیمایان درباره این حادثه

برای ماه سرخ آماده شوید

سعید اوحدی دستیار ویژه رئیس هلال احمر با اشاره به تلاش هلال احمر برای امدادرسانی به مردم غزه از فعالیت 1000 پایگاه هلال احمر در راهپیمایی روز قدس خبر داد و گفت: جمع آوری 10 هزار تن لوازم پزشکی و بیولوژیکی برای کمک با مشارکت مردم غزه و داوطلبان و روند جمع آوری کمک ها ادامه دارد. در روز جهانی قدس داوطلبان و اعضای هلال احمر به همراه سایر مردم در راهپیمایی روز قدس شرکت می کنند و 1000 مرکز هلال احمر در این روز برای خدمت رسانی به راهپیمایان و جمع آوری کمک های مردمی فعال هستند.

اوحدی خاطرنشان کرد: برگزاری دو کنفرانس بین المللی و اجرای توافقنامه جهانی علیه جنایات رژیم صهیونیستی از دیگر اقدامات هلال احمر است که باعث شد رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر برای اولین بار بعد از این کنفرانس ها وی از هلال احمر ایران تشکر کرد و اسرائیل را نیروی اشغالگر خواند.

وی ادامه داد: شهادت 26 امدادگر هلال احمر فلسطین در این جنگ تنها بخشی از جنایات رژیم صهیونیستی علیه قوانین بین المللی است. امروز جان مجروحان و زنان باردار غزه نیز در خطر است و این رژیم اجازه دریافت کمک به آنها را نمی دهد و مرزها را به روی سازمان های بشردوستانه بسته است.

مسیر اتوبوس های شرکت انفرادی راهپیمایی روز قدس مشخص شد

روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با انتشار اطلاعیه ای از ارائه خدمات ناوگان اتوبوسرانی به شرکت کنندگان در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس خبر داد و اعلام کرد: شرکت واحد اتوبوسرانی تهران برای آرامش و آسایش مردم مردم. شرکت کنندگان در مراسم روز قدس روز جمعه 27 فروردین 1403 در دانشگاه تهران از ساعت 10:00 از مکان های زیر منتقل می شوند:

پایانه آزادی – چهارراه تهران پارس – شمشیری – یافت آباد – شهرک ولیعصر (عج) – میدان خراسان – پایانه خاوران – شهرک شهید بروجردی – حکیمیه – شهرک شهید محلاتی – تتریش – میدان رسالت – میدان نبوبات – میدان راه آهن – میدان بازاردام نازی آ میدان آزادی – طبقه دوم صادقی – شهر شهید باقری – تهرانسر، دولت آباد – 13 آبان (رجایی). در پایان این مراسم شرکت کنندگان به نقطه شروع خود باز خواهند گشت.

آماده سازی مترو برای راهپیمایی روز قدس

رضا محمدنژاد بیدخت، رئیس شرکت مترو تهران و اطراف گفت: فاصله قطارهای خط 4 مترو تهران که در مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس قرار دارد، از ابتدا تا پایانه کاهش می یابد. پایان این ماه. مراسم وی با اشاره به اینکه حرکت قطارها در خط 4 مترو تهران با افزودن 6 قطار به برنامه منظم قطارها در روزهای جمعه افزایش می یابد، تصریح کرد: تمامی توقفگاه های این خط 4 به ویژه تئاتر شهر، انقلاب اسلامی میدانا. ، توحید، شادمان، دکتر حبیب الله و استاد معین که در راه هستند آماده خدمات رسانی مناسب به شهروندان خواهند بود.

ناظر شرکت مترو تهران و حومه با بیان اینکه حداقل 40 سفر مسافری بیشتر از برنامه منظم قطارها انجام می شود، اظهار داشت: مترو تهران از ابتدای سرویس دهی روز جمعه تا ظهر خدمات رسانی می کند. خدمات رایگان در تمام خطوط داخل شهر. پس از اقامه نماز، پذیرش مسافران در ایستگاه های مقصد به صورت رایگان انجام می شود.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا