بین الملل

تنش و اختلافات میان نتانیاهو و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

روزنامه یدیعوت آحارونوت از تنش و اختلاف میان نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر جنگ این رژیم خبر داد و اعلام کرد که این تنش‌ها مانع از اقدام مشترک درباره جنگ می‌شود.

به گزارش شیمیشی، روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت، بحران اعتماد و تنش‌هایی میان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و یوآو گالانت، وزیر جنگ وجود دارد. اختلافات میان نتانیاهو و رهبران ارشد ارتش درباره ارزیابی‌ها، طرح‌ها و تصمیمات درخصوص جنگ است.

این روزنامه نوشت، دست کم سه تن از وزرا به فکر استعفا هستند تا نتانیاهو را مجبور کنند که مسئولیت شکست را به دلیل حمله حماس به شهرک‌های غلاف غزه برعهده بگیرد.

همچنین رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از تماس تلفنی میان جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و نتانیاهو و تماسی میان وزیر جنگ این رژیم و وزیر دفاع آمریکا خبر داد.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد، این رژیم با درخواست واشنگتن برای به تأخیر انداختن حمله زمینی به غزه تا زمان رسیدن نیروهای آمریکایی اضافی موافقت کرده است.

پیشتر روزنامه نیویورک تایمز آمریکا نیز اعلام کرده بود، کاخ سفید به رژیم صهیونیستی پیشنهاد داد که برای به دست آوردن زمان بیشتر برای مذاکره درباره آزادی صهیونیست‌هایی که توسط حماس طی عملیات طوفان الاقصی بازداشت شده‌اند و اجازه دادن به ورود کمک‌های بشردوستانه بیشتر به غزه، حمله زمینی را به تأخیر بیندازد.

این روزنامه نوشت، آمریکا هدف دیگری نیز از به تأخیر انداختن حمله زمینی رژیم صهیونیستی به غزه دارد و آن آمادگی برای مقابله با حملات گروه‌های مقاومت علیه اهداف آمریکا در خاورمیانه است.

این روزنامه در ادامه نوشت، آمریکا همچنان از حمله زمینی به غزه حمایت می‌کند. آزادی جودت و ناتالی رعنان، دو اسیر آمریکایی که توسط حماس بازداشت شده بودند، باعث شد تا آمریکا بر رژیم صهیونیستی برای به تأخیر انداختن حمله زمینی فشار بیاورد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا