اقتصادی

تنش آبی در ۱۳ روستای مازندران/۱۵ درصد آبهای سطحی استان جمع‌آوری می‌شود

شیمیشی/ مازندران مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران درصد جمع آوری آب در سطح استان را 15 درصد اعلام کرد و در این زمینه نسبت به کشور عقب هستیم.

بهزاد برزاده روز چهارشنبه در اولین رویداد جام رسانه امید مازندران که در سارا رسانه و مصطفی خمینی با همکاری سه رویکرد تبیین جهاد برگزار شد، گفت: علیرغم کمبود بودجه در مازندران، با کمک کمیته برنامه ریزی استاندار کربلا شرکت پیشرو در ارائه خدمات به کشور باشد.

مدیر آبفای مازندران گفت: این استان با 3 میلیون و 400 هزار نفر جمعیت از 15 درصد آب های سطحی و 85 درصد از سفره های زیرزمینی استفاده می کند. این استان دارای 422 حلقه چاه و 741 حلقه چاه است که از منابع آبی استان محسوب می شود.

به سمت مدیریت آب های سطحی

برزاده با تاکید بر اینکه باید به سمت مدیریت آب های سطحی حرکت کنیم، تصریح کرد: میزان جمع آوری آب های سطحی در کشور 53 درصد و در مازندران 15 درصد است و این عقب ماندگی در استان ما حاکم است.

وی همچنین به شرایط اقلیمی استان مازندران اشاره کرد و گفت: مازندران برای میزبانی خوب نیاز به ساختمان های مناسب دارد، اما این ساختمان ها نمی توانند خدمات مناسبی را برای 15 تا 20 میلیون نفری که به استان مهاجرت می کنند ارائه دهند.

برزاده افزود: از گلوگاه تا رامسر با 66 بسته خدمات ارائه می دهیم.

مزندران از لحاظ خدمات رسانی یک کلانشهر ملی است و گفت: استان به 967 هزار و 500 متر چاه نیاز دارد اما اکنون 583 هزار و 500 متر ذخیره سازی داریم و 384 مترمکعب با کمبود مواجه هستیم. هزار متر مکعب انبار.

این مسئول از وجود 1389 لیتر در ثانیه کمبود آب برای جمعیت فعلی خبر داد و اظهار داشت: اگر بتوانیم آب را از خلیج به مرکز کشور برسانیم بر فشار آب غلبه می کنیم.

کم آبی 13 روستای مازندران

برزاده به بحران آب در 13 روستای مازندران پرداخت و گفت: با همکاری امام حسن مجتبی(ع) و سپاه کربلا به 19 مجتمع آب و 200 روستای مازندران در شهرستان های آن استان خدمات رسانی شد.

به گفته برزاده، نگرانی برای خدمات رسانی به هزار و 350 روستای مازندران وجود دارد که در گام دوم محرومیت زدایی 600 روستا، خدمات آبرسانی انجام شد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا