اجتماعی

تمدید پوشـش بیمـه‌ای «دام، باغـات و محصـولات کشـاورزی در مقابـل خسـارت جانوران وحشـی»

مدیرعامل صندوق ملی حفاظت محیط زیست گفت: از ابتدای سال 1402 تاکنون 34 طرح در حوزه حفاظت محیط زیست کشور با بیش از 2000 میلیارد ریال تسهیلات مالی دریافت کرده اند.

به گزارش شیمیشی سجاد انجم شعاع وی به حمایت و توجه ویژه صندوق ملی محیط زیست از اجرای طرح ها در حوزه های مختلف محیط زیست اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال 1402 تاکنون 36 طرح در حوزه محیط زیست توسط نهادها و بیش از 2100 میلیارد مورد حمایت قرار گرفته است. . . منابع واقعی به این پروژه ها تخصیص داده شده است.

وی تصریح کرد: صندوق ملی محیط زیست یکی از حامیان اصلی حفاظت از محیط زیست کشور است که با اعطای تسهیلات و حمایت های مالی برای جلوگیری از تخریب محیط زیست، همکاری در طرح های آموزشی و فرهنگی برای بهبود محیط زیست و ارائه تسهیلات مالی به کارخانه ها و … کارخانه ها. . و هر منبع آلودگی نقش موثری در کاهش آلودگی محیط زیست در حفاظت، احیا و استفاده پایدار از محیط زیست و منابع طبیعی و تنوع زیستی دارد.

انسم شعاع تاکید کرد: آسانسان برای پروژه هایی در حوزه آب و فاضلاب، زباله و هوای تجدید پذیر داده می شود که امیدواریم با جمع آوری درآمدهای مورد نیاز قانون و با اجرای آن، توان مالی و منابع اعتباری صندوق ملی محیط زیست را افزایش دهیم. سایر درآمدها، شاهد افزایش حمایت های مالی و تسهیل طرح ها و پروژه های زیست محیطی در کشور خواهیم بود.

مدیرعامل صندوق ملی حفاظت محیط زیست کشور گفت: از ابتدای سال 1402 تاکنون 44 طرح در حوزه آب و فاضلاب، کود، هوا و منابع تجدیدپذیر با مبلغ 4600 میلیارد ریال ارائه شده است. به بانک های فعال برای دریافت تسهیلات حمایتی.

وی گفت: از این تعداد 14 پروژه پروژه های آب و فاضلاب، 5 پروژه پسماند و 25 پروژه انرژی های تجدیدپذیر بوده است.

انجم شعاع یکی از وظایف صندوق حمایت از بیمه ها را در حوزه حمایتی عنوان کرد و گفت: بر اساس ماده 7 قانون صندوق ملی محیط زیست این فرصت برای صندوق ایجاد شد تا فرصت ها و شرایط لازم را برای بیمه فراهم کند. . . از طریق شرکت‌ها و مؤسسات بیمه، دام‌ها، باغ‌ها و محصولات کشاورزی در برابر آسیب‌های جانوران وحشی و در معرض خطر انقراض محافظت و حق بیمه مربوط از محل منابع و اعتبارات صندوق پرداخت شود.

وی تاکید کرد: عمل بیمه «حیوانات، باغات و محصولات کشاورزی در برابر خسارت جانوران وحشی حفاظت شده و در خطر انقراض» برای اولین بار در دولت سیزدهم پیگیری شد و پذیرش این طرح منجر به موافقت نامه جبران خسارت شد. اسفندماه سال گذشته صندوق بیمه کشاورزی خسارت حیات وحش یک سال دیگر تمدید شد.

در تصمیم شعاع مشخص شد: با هدف حفاظت از گونه های جانوران حمایت شده و در معرض خطر انقراض و نیز پرداخت غرامت به باغ ها، مزارع، دام، مرغ، عسل و آبزیان در برابر خسارت جانوران وحشی حمایت شده و با توجه به عدم وجود تهدید بر اساس تفاهم نامه بین صندوق بیمه کشاورزی و صندوق ملی محیط زیست، 833 پرونده خسارت برای دریافت غرامت بیمه رسیدگی و 532 طرح خسارت بیش از 77.168 میلیارد ریال دریافت کرده اند.

وی همچنین گفت: صندوق ملی محیط زیست در سال 1402 با توجه به مفاد قانون و میزان کمک به طرح های زیست محیطی به ویژه در مناطق تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین حفاظت از زیستگاه های طبیعی و … احیای زیستگاه ها گونه های در حال انقراض و تقویت برنامه های حفاظت از محیط زیست بیش از 38 میلیارد ریال حمایت مالی کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، صندوق ملی محیط زیست یک نهاد عمومی غیردولتی متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست است که دارای شخصیت حقوقی مستقل و دارای استقلال مالی و اداری و در زمینه کمک رسانی می باشد. برای کاهش محیط زیست آلاینده های زیست محیطی و جلوگیری از تخریب محیط زیست و برای حفاظت، بازیابی و استفاده پایدار از محیط زیست، منابع طبیعی و تنوع زیستی کار می کند.
انتهای پی

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا