بین الملل

تل‌آویو به دنبال نخست‌وزیر می‌گردد

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین شیمیشی؛ یدیعوت آحارانوت ابتدای گزارشش را با این سوال آغاز کرد که «بارها شنیده‌ایم نتانیاهو باید پس از اتمام جنگ در غزه کناره‌گیری کند، اما چه کسی جایگزین وی خواهد شد؟»

این روزنامه عبری به نقل از منابع آگاهش نوشت که برخی از گزینه‌های فعلی تنها در کارنامه خود سفارت آمریکا را دارند و برخی دیگر معاون وزیر خارجه بوده‌اند، در حالی که نتانیاهو پیش از انتخاب، هر دوی این‌ها را داشته است.

نتانیاهو در بین نظامیان معترض به جنگ غزه

یدیعوت آحارانوت در انتقاد از حامیان یک نخست‌وزیر باتجربه، می‌نویسد «نتانیاهو هم پیش از انتخاب شدن نه نهاد بزرگی را مدیریت کرده بود و نه اینکه بودجه زیادی در اختیار داشت».

این رسانه عبری با زیرسوال بردن تجربه سیاسی نتانیاهو تصریح کرد که هر فردی که او را به عنوان گزینه مناسب و هماهنگ‌کننده تمام ابعاد سیاسی، اقتصادی و دیپلماسی اسرائیل می‌داند، «باید به گذشته وی نیز نگاه کند».

اعتراضات اسرائیلی‌ها به کابینه نتانیاهو در تل‌آویو

روزنامه یدیعوت آحارانوت در بخش پایانی این گزارش با تاکید بر اینکه «افراد زیادی برای جایگزینی نتانیاهو وجود دارد»، نوشت «بهانه تجربه نباید باعث شود که ما سایر گزینه‌های جایگزین برای وی را در نظر نگیریم؛ نخست وزیر اسرائیل می‌تواند فرد بهتری باشد».

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا