بین الملل

تظاهرات گسترده در مقابل سفارت آمریکا در اردن

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین شیمیشی، شهرهای اردن امروز پس از اقامه نماز جمعه شاهد تظاهرات گسترده در حمایت از مردم غزه و محکومیت جنایات رژیم اسرائیل بود؛ آن‌ها نوک پیکان شعارهای خود را متوجه آمریکا کردند.

به نوشته خبرگزاری عمون، تظاهرات کنندگان مقابل سفارت آمریکا تجمع کرده و خواستار پایان حمایت از رژیم صهیونیستی شدند.

آن‌ها شعار می‌دادند: الموت الموت لإسرائیل» و همچنین نوشته‌هایی در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود: «هولوکاست غزه را تمام کنید»

 

طبق گزارش سازمان ملل، ۳۱ درصد جامعه اردن را آوارگان فلسطینی تشکیل می‌دهد (بیش از ۲.۲ میلیون). اردن از ابتدای جنگ در غزه بارها شاهد تظاهرات گسترده بوده است، به خصوص اینکه شرایط غزه و کرانه باختری تأثیر مستقیمی بر این کشور دارد.

روز چهارشنبه نیز «عبدالله دوم» شاه اردن که به مادرید پایتخت اسپانیا سفر کرده است در دیدار با «پدرو سانچز» نخست وزیر این کشور بر مخالفت با هر گونه تلاشی برای جداسازی غزه و کرانه باختری تأکید کرد و گفت که غزه جزء جدایی‌ناپذیر کشور یکپارچه فلسطین است. 

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا