ورزشی

تصادفات جرحی و فوتی در استان تهران کاهش یافته است

نسبت به مدت مشابه سال قبل؛

تصادفات جرحی و فوتی در استان تهران کاهش یافته است

استاندار تهران با اشاره به اجرای طرح خدمت رسانی نوروز ۱۴۰۳، از کاهشی بودن آمار تصادفات جرحی و فوتی این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، علیرضا فخاری در تشریح آمار ترددها، اقدامات ترافیکی، آمار تصادفات جرحی و فوتی و مجموعه اقدامات دستگاه‌های خدمت رسان استان تهران اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار دریافتی از میزان ترددها در محورهای مواصلاتی استان تهران از آغاز طرح خدمت رسانی نوروزی ۱۴۰۳ تا پایان روز نهم فروردین ماه مجموعاً ۴۴ میلیون و ۴۵۵ هزار و ۳۷۰ تردد توسط دستگاه‌های تردد شمار استان به ثبت رسیده است.

استاندار تهران با تاکید بر ضرورت افزایش ایمنی در محورهای مواصلاتی برون شهری و معابر درون شهری و خدمت رسانی مطلوب به مسافران نوروزی گفت: با هدف هم افزایی و تعامل بیشتر در جهت اهداف معین در حوزه خدمت رسانی به مردم و مسافران از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ جلسات متعددی تحت عنوان رسیدگی به وضعیت تصادفات رانندگی استان و جلسه ستاد ارتقا خدمات سفر و آمار تلفات و مجروحین ناشی از تصادفات رانندگی برگزار شده است.

فخاری تعداد فوتی‌های ناشی از تصادفات برون شهری و درون شهری استان تهران را از ابتدای طرح تا کنون را مجموعاً ۳۲ نفر اعلام کرد و افزود: به تفکیک در حوزه تصادفات برون شهری ۹ تن و در تصادفات درون شهری ۲۳ نفر جان باخته اند که این تعداد در بخش برون شهری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد و در بخش درون شهری ۴۵ درصد کاهش داشته است.

استاندار تهران بیان کرد: از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ تا کنون در حوزه مصدومان ناشی از تصادفات رانندگی برون شهری ۹۳ نفر مصدوم شده اند که در این بخش نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۳۶ درصدی به ثبت رسیده است.

فخاری در ادامه از کاهش ۴ درصدی مصدومان تصادفات رانندگی درون شهری و کاهش ۵۸ درصدی تصادفات برون شهری نیز خبر داد و گفت: از ابتدای طرح تا کنون ۸۷۳ نفر در تصادفات درون شهری و ۵۸ نفر در حوزه تصادفات برون شهری مصدوم شده اند.

استاندار تهران با اشاره به موفقیت مسؤولان در حوزه کاهشی بودن آمار تصادفات جرحی و فوتی در استان تهران گفت: خوشبختانه در سال جدید با توجه به تمهیدات اندیشیده شده در حوزه راه‌ها و آموزش و فرهنگ سازی های صورت گرفته، توانستیم در ترددهای برون و درون شهری نوروزی، آمار کاهشی تصادفات جرحی و فوتی را داشته باشیم، اما آن چیزی که مد نظر ما می‌باشد این است که حتی یک مورد تصادف و حادثه هم زیاد است و نیازمند تلاش‌های بیشتر هستیم.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با انگیزه‌ای برای به اشتراک گذاری آگاهی خود از دنیای ورزش. با استفاده از تحلیل‌های دقیق و روند داستان‌سازی شیوا، من سعی می‌کنم خوانندگان را در دنیای ورزشی همراهی کنم و آن‌ها را به سمت تجربه‌ی هیجان‌انگیز ورزش ببرم.
دکمه بازگشت به بالا