اجتماعی

تداوم وزش باد شدید و رگبار در تهران

مدیرکل هواشناسی استان تهران از تداوم بارندگی و وزش باد شدید خبر داد.

مازیار خلمی در گفت وگو با شیمیشی وی در خصوص بارندگی های روزهای آینده تهران نیز گفت: در این فصل بارندگی قابل توجهی پیش بینی نمی شود و تنها در برخی نقاط بارش های گسترده پیش بینی می شود.

وی پدیده غالب در استان تهران را وقوع بارندگی تا پایان هفته عنوان کرد و گفت: بارش باران و رعد و برق در برخی نقاط به ویژه در ارتفاعات و نیمه شمالی استان مانند فیروزکوه می تواند شدید باشد. ، آبعلی و دماوند.

خلامی همچنین گفت: پدیده دیگری که پیش بینی می شود وزش باد شدید طی دو روز آینده در استان و در نواحی غرب و جنوب شدید و بسیار شدید بوده و باعث گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا می شود. در نیمه شمالی استان به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب بارش باران و رعد و برق و در برخی نقاط بارش باران پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان تهران درباره وضعیت دمای هوای تهران در چند روز آینده اعلام کرد: از روز سه شنبه تا پایان هفته به تدریج دما کاهش می یابد و به طور کلی دما برای مناطق جنوبی مانند ورامین و رباط کاهش می یابد. کریم پیش بینی می شود دمای هوا نسبت به سایر نقاط استان افزایش یابد.

مدیرکل هواشناسی استان تهران درباره وضعیت دمای هوای استان تهران تا پایان خرداد ماه گفت: پیش بینی می کنیم در نیمه شمالی آن استان نیم به یک درجه و در نیمه جنوبی استان دمای هوای استان تهران را کاهش دهد. تا یک درجه 1.5 درجه سانتیگراد بالاتر از حد نرمال.

وی خشکسالی و کم بارندگی در سال های اخیر را مورد توجه قرار داد و گفت: با توجه به افزایش سرعت باد در برخی روزها و ساعات، وقوع گرد و غبار دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان تهران تاکید کرد: با توجه به کاهش 44 درصدی بارندگی نسبت به بلندمدت و 7 درصدی نسبت به سال قبل و تداوم خشکسالی، حفاظت از آب در مزارع خانگی ضروری است. کشاورزی و صنعت.

خلامی در پایان به لزوم مدیریت مصرف آب پرداخت و گفت: باید آبیاری را بر اهمیت درختان اولویت دهیم. باید شرایط را درک کرد زیرا مانند گذشته نیست که بارندگی ها کافی باشد و نیازها را برطرف کند. اکنون کشور در شرایط کم آبی قرار دارد و باید خود را با شرایط جدید وفق دهیم و رفتار خود را نسبت به آن تغییر دهیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا