اجتماعی

تداوم جست‌وجوی پاراگلایدرسوار مفقودی در دماوند با مشارکت ۲۰۰ نفر

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر به ادامه عملیات جست و جوی متحرک مفقود شده در شهر دمشق در سومین روز حادثه اشاره کرد و گفت: 17 تیم امدادی هلال احمر به صورت زمینی به دنبال این فرد هستند. . نیروی هوایی و تیم های کوهستانی و تیم های عمومی نیز در جست و جو شرکت دارند.

به گزارش خبر شیمیشی مرتضی مرادی پور گفت: 22 خرداد حوالی ساعت 18 یک پاراگلایدر به سامانه 112 هلال احمر منطقه مشاء شهرستان دیموند گزارش شد.

وی همچنین گفت: خلبان پاراگلایدر و دو خلبان دیگر علیرغم اخطار هواشناسی امامزاده هاشم اقدام به پرواز کردند و هر دو خلبان پرواز ایمن انجام دادند اما یکی از پاراگلایدر سواران از بعدازظهر 23 خردادماه ناپدید شد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات ادامه داد: با توجه به شارژ و خاموش شدن تلفن همراه پاراگلایدر قبل از پرواز و خاموش شدن GPS پاراگلایدر مفقود شده، محل حادثه فرد مفقودی پیدا نشد و در در روز اول 20 امدادگر از استان های تهران و مازندران عملیات جست و جو را آغاز کردند و عملیات جست و جو در آخرین روز 23 خردادماه بدون نتیجه ادامه یافت.

مرادی پور همچنین گفت: امروز 85 نیروی امدادی در قالب 17 تیم زمینی و اورژانس در منطقه ای به وسعت 30 کیلومتر مربع در دشت کوهستانی و ارتفاعات دمشق جستجو کردند.

به گزارش مرکز ارتباطات هلال احمر؛ وی با اشاره به اینکه جلسه ای با مدیران بحران دمشق و خانواده این پاراگلایدر سوار تشکیل و 20 نقطه مشکوک شناسایی و جست و جو شد و گفت: مردم عادی جستجو در مناطق مختلف ادامه خواهد داشت، اما تاکنون ادامه دارد. هیچ اثری از شخص وجود ندارد.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا