بین الملل

تدابیر اتحادیه صنایع رژیم صهیونیستی برای جنگ احتمالی با حزب‌الله لبنان

اتحادیه صنایع در اراضی اشغالی فلسطین از مدیران کارخانه‌ها خواست برای جنگ در شمال با حزب‌الله لبنان که منجر به قطعی برق و گاز و خدمات حیاتی می‌شود، آماده باشند.

به گزارش شیمیشی، اتحادیه صنایع رژیم صهیونیستی از مدیران کارخانه‌ها در شمال اراضی اشغالی خواست برای سناریوهای قطعی برق برای دوره‌های طولانی و قطع گاز و توقف تردد کامیون‌ها و خدمات ارتباطی آماده باشند.

روزنامه عبری اقتصادی «کلکالیست» گزارش داد این درخواست به دنبال افزایش تنش میان ارتش رژیم صهیونیستی و حزب‌الله در مرزهای لبنان و اراضی اشغالی فلسطین و نگرانی نسبت به تبدیل این تنش‌ها به جنگی فراگیر است.

روبی گینل، مدیر اجرایی اتحادیه صنایع رژیم صهیونیستی در یک بخشنامه برای مدیران کارخانه‌ها در شمال اراضی اشغالی اعلام کرد: بر اساس سناریوهایی که وزارتخانه‌ها به ما ارائه کرده‌اند در زمان وقوع جنگ گسترده در مرزهای شمالی قطعی برق برای حدود ۷۲ ساعت و بعد از آن برای چند ساعت در روز احتمال زیادی دارد. هم‌زمان با قطعی برق، گاز کارخانه‌ها نیز قطع خواهد شد. مشکلات دیگری نیز به وجود خواهد آمد که باید از قبل برای آن آماده شد.

وی از ۷۰۰ کارخانه در شمال اراضی اشغالی فلسطین خواست از داشتن ذخایر برق یا گاز طبیعی و سوخت کافی برای مدت ۷۲ ساعت اطمینان حاصل کنند. رئیس اتحادیه صنایع رژیم صهیونیستی از مدیران کارخانه‌ها خواست ذخیره مواد اولیه را به دلیل مشکلات احتمالی در تردد کامیون‌ها و توقف فعالیت‌ها در بنادر افزایش دهند.

وی گفت این اتحادیه یک اتاق عملیات محافظت‌شده را برای آمادگی جهت جنگ با حزب‌الله لبنان که در پناهگاهی در مرکز تل‌آویو فعالیت خواهد کرد و از طریق آن ارتباطات با کارخانه‌ها و خدمات اضطراری و وزارتخانه‌ها و دفاتر دولتی اداره خواهد شد، ایجاد کرده است.

به گزارش این روزنامه، سناریوهای قطعی برق برای یک دوره طولانی در بخش‌های زیادی از شمال اراضی اشغالی با استناد به این ارزیابی است که در یک جنگ فراگیر با حزب‌الله لبنان، این جنبش از موشک‌های هوشمند و پهپادهای انتحاری برای حمله به زیرساخت حیاتی تولید و انتقال برق رژیم صهیونیستی استفاده خواهد کرد.

از زمان عملیات طوفان الاقصی توسط حماس علیه رژیم صهیونیستی و آغاز جنگ این رژیم در غزه، مرزهای لبنان و اراضی اشغالی فلسطین صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله و ارتش این رژیم است. حزب‌الله لبنان تأکید دارد که تا زمان پایان یافتن تجاوزها به غزه، حملات خود را به مقرهای رژیم صهیونیستی در مرزها متوقف نمی‌کند.

طرف‌های بین‌المللی از جمله فرانسه و آمریکا نسبت به احتمال وقوع جنگ گسترده میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان هشدار می‌دهند و خواهان پایان تنش‌های مرزی میان دو طرف هستند. پیش از این رسانه‌های عبری گزارش دادند ارتش رژیم صهیونیستی قادر به دور کردن حزب‌الله لبنان از مرزها نیست.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا