ورزشی

بهترین هفته عمر کنعانی، بعد از بدترین ماه زندگی‌اش!

آفتاب‌‌نیوز :

محمدحسین کنعانی‌زادگان در فاصله کمتر از یک هفته برای دومین بار دبل کرد. او که در آخرین بازی لیگ برتر یک‌شنبه گذشته با پیراهن پرسپولیس دو گل به تیم پیکان زده بود، این بار با لباس تیم ملی دو بار دروازه ترکمنستان را باز کرد.

کنعانی‌زادگان که از بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مدافع ثابت تیم ملی بوده است، تنها در یک مقطع جایگاه خود در تیم باشگاهی و تیم ملی را متزلزل دید؛ در روز‌های منتهی به جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ که او به خاطر یک مصاحبه و صحبت پیرامون پاداش‌های تیم ملی به حاشیه رفت.

شرایط به قدری برای کنعانی‌زادگان سخت شد که او حتی در پرسپولیس هم روی نیمکت نشست و اصلا روحیه بازی نداشت. حتی صحبت از درگیری او با بیرانوند هم شد و احتمال خط خوردن او از تیم ملی و نرفتن به جام ملت‌های آسیا هم مطرح بود، اما به هر حال او با حمایت قلعه‌نویی به جام ملت‌ها رفت و آن‌جا هم بازی کرد.

کنعانی‌زادگان که در یک سال اخیر با حاشیه‌های ریز و درشتی دست و پنجه نرم کرده و حتی طعم محرومیت انضباطی و غیبت در دربی را هم چشیده بود، بازگشتی شکوهمندانه به مستطیل سبز داشت. او که این روز‌ها در اوج آمادگی است، بعد از جشن تولد ۳۰ سالگی ۴ گل در دو بازی اخیر در فاصله کمتر از یک هفته زده تا بهترین هفته عمر حرفه‌ای خود را سپری کرده باشد.

جالب این‌که کنعانی‌زادگان چند ماه قبل در دیدار تیم ملی مقابل قطر که در تورنمنت اردن به برتری ۴ بر صفر ما انجامید هم دو گل زده بود. همان مسابقه معروف که منجر به برکناری کیروش از نیمکت قطر شد و البته فوتبال ما را هم در جام ملت‌ها گول زد و به غافلگیری ما در نیمه نهایی مقابل این کشور انجامید!

حالا این مدافع سرحال دوباره در یک بازی ملی دبل کرده است؛ نکته جالب حاشیه‌ای در مورد گل اول کنعانی‌زادگان هم این‌که مدافع استقلال، صالح حردانی ارسال کرد تا مدافع پرسپولیس یعنی کنعانی‌زادگان دروازه ترکمنستان را باز و راه پیروزی پرگل تیم ملی را هموار کند.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با انگیزه‌ای برای به اشتراک گذاری آگاهی خود از دنیای ورزش. با استفاده از تحلیل‌های دقیق و روند داستان‌سازی شیوا، من سعی می‌کنم خوانندگان را در دنیای ورزشی همراهی کنم و آن‌ها را به سمت تجربه‌ی هیجان‌انگیز ورزش ببرم.
دکمه بازگشت به بالا