اجتماعی

برنامه آینده چین برای مراقبت از سالمندان

خبرگزاری رسمی چین، شین هوا، در گزارشی اعلام کرد که مقامات این کشور به منظور جلوگیری از بحران جمعیتی، در جدیدترین اقدام برای جلوگیری از بحران جمعیتی تا سال 2025، به تمامی استان‌ها دستور دادند تا «نظام جامع مراقبت از سالمندان» را ایجاد کنند. .

به گزارش شیمیشی از رویترز، به دلیل رکود جمعیت در چین، مراقبت از سالمندان به یک بحران جدید در این کشور تبدیل شده است.

مقامات چینی منابع را بسیج کرده اند تا اطمینان حاصل کنند که با افزایش میانگین سنی جمعیت، از گروه های سنی آسیب پذیر بیشتری مراقبت می شود.

در سال 2020، شهروندان 65 ساله و بالاتر 13.5 درصد از جمعیت چین را تشکیل می دادند که این رقم در سال 2010، 8.87 درصد بود.

خبرگزاری شینهوا در این باره گزارش داد: توسعه سیستم خدمات اولیه برای سالمندان وظیفه مهمی برای اجرای استراتژی ملی پاسخگویی فعال به جمعیت سالخورده و دستیابی به یکپارچگی خدمات عمومی اساسی است.

شین‌هوا همچنین گزارش داد که دستورالعمل‌ها همه استان‌های چین را ملزم می‌کند تا فهرستی از خدمات اولیه مراقبت از سالمندان را بر اساس عواملی مانند سطح توسعه اقتصادی و اجتماعی و وضعیت مالی اجرا کنند.

این خدمات شامل کمک های مالی، پرستاری و مراقبت است، در حالی که همه استان ها باید خدمات ویزیت و مراقبت را برای سالمندانی که به تنهایی زندگی می کنند و برای خانواده هایی که مشکل مالی دارند ارائه دهند.

سیاست تک فرزندی چین از سال 1980 تا 2015 به این معنی است که انتظار می رود خانواده های کمتری از جمعیت سالخورده حمایت کنند و در نتیجه تعداد افراد مسن بیشتری در این کشور به تنهایی زندگی می کنند.

کمیسیون ملی بهداشت چین پیش بینی می کند که جمعیت افراد 60 سال و بیشتر در این کشور تا سال 2035 از 280 میلیون به 400 میلیون نفر افزایش یابد.

بر اساس این طرح، مراکز مراقبت از سالمندان جدیداً ساخته شده بر اساس استانداردهای دولتی اداره خواهند شد، در حالی که مراکز قدیمی تر برای ایجاد یک “محیط امن و راحت” بازسازی خواهند شد.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا