اجتماعی

برخی اشتباهات رایج هنگام مسواک زدن

برای مراقبت از دندان، اقدامات مهمی مانند مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و مراجعه به دندانپزشک همیشه توصیه می شود، اما نکات ظریف دیگری وجود دارد که ممکن است برای همه افراد ناشناخته باشد، در حالی که رعایت آنها می تواند منجر به قدرت و سلامتی شود. دندان های بیشتر کمک می کند.

به گزارش شیمیشی، از روزنامه ایندیپندنت، دندانپزشک و متخصص بهداشت دهان و دندان به اشتباه رایج در مسواک زدن دندان ها اشاره کرد که ممکن است سلامت دهان افراد را تحت تاثیر قرار دهد.

اینکه آیا باید مسواک خود را قبل از استفاده از خمیر دندان خیس کنید یا آن را خشک نگه دارید موضوعی بحث برانگیز است، با این حال، دکتر. مسواک را خیس کنید توصیه نمی شود زیرا اعتقاد بر این است که خمیر دندان را لکه دار می کند.

می گوید: خمیردندان خودش جریان مناسبی دارد و اگر خیس باشد زودتر کف می کند و زودتر بیرون می ریزد که از اثر پاک کنندگی آن می کاهد.

دکتر پاتل هم می گوید: خیلی ها وقتی با فشار زیاد مسواک بزنید آنها مسواک را در دستان خود نگه می دارند و اغلب مسواک را با انگشتان خود می گیرند، اما راه درست این است که احساس نکنید که دارید مسواک می زنید زیرا این مسواک بیش از حد است.

وی همچنین تاکید کرد: حتی اگر مسواک ها روی دندان ها پخش شوند، تاثیر زیادی در تمیزکردن دندان ها ندارد، اما مسواک ها باید مستقیما روی دندان ها گذاشته شوند و به آرامی دندان ها را لمس کنند.

دکتر. پاتل همچنین توصیه می کند که هنگام مسواک زدن، از دندان های عقب شروع کنید و بیا جلو

او گفت: «دندان‌های عقب معمولاً سخت‌ترین تمیز کردن هستند، بنابراین توصیه می‌کنم ابتدا از آنجا شروع کنید. اگر از دندان های جلو شروع کنید و با دندان های عقب تمام کنید، به احتمال زیاد تسلیم می شوید و مسواک خود را پایین می گذارید و دندان های عقب را به درستی مسواک نمی زنید یا تمیز نمی کنید.

دکتر جزئیات دندان های خود را یک بار در روز خوب مسواک بزنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا