اجتماعی

برخورد مرگبار قطارها در هند؛ پایان عملیات امداد و خارج کردن اجساد

اواخر بعد از ظهر دیروز (شنبه) خبرگزاری فرانسه از پایان عملیات امداد و نجات در محل برخورد دو قطار در ایالت اودیشا هند در شرق این کشور خبر داد.

به گزارش شیمیشی از یورونیوز، به نقل از این خبرگزاری، تمامی اجساد و مسافران مجروح از واگن های قطار و اطراف محل حادثه خارج شدند.

بر اثر تصادف دو قطار مسافربری در ایالت اودیشا 288 نفر جان باختند و بر اساس اطلاعات دیگر 900 نفر مجروح شدند. همچنین برخی رسانه های داخلی هند از وخیم بودن وضعیت 56 مجروح این حادثه خبر دادند.

تعداد بالای تلفات و جراحات این حادثه را به یکی از مرگبارترین حوادث ریلی در بیش از دو دهه اخیر تبدیل کرده است.

«پرادیپ ینا»، وزیر ارشد این ایالت در توییتر خود نوشت که عملیات نجات با اعزام بیش از 200 آمبولانس به محل حادثه در منطقه بالاسوره اودیشا انجام شد و 100 پزشک دیگر به 80 پزشک حاضر در آنجا پیوستند. . صحنه تصادف به قربانیان این حادثه مرگبار کمک کنید.

یکی از بازماندگان این حادثه مرگبار می گوید: خواب بودم که با صدای حرکت قطار از خواب بیدار شدم و ناگهان متوجه شدم 10-15 نفر کشته شده اند. من خوش شانس بودم که توانستم از قطار خارج شوم و وقتی خودم را نجات دادم اجساد تکه تکه شده زیادی را دیدم.

تصاویر ویدئویی روز جمعه نشان داد که امدادگران در حال بالا رفتن از یکی از قطارهای شکسته شده برای یافتن بازماندگان بودند، در حالی که برخی از مسافران فریاد می زدند و درخواست کمک می کردند و صدای جیغ و گریه بسیاری دیگر شنیده می شد.

این برخورد روز جمعه حوالی ساعت 19:00 به وقت محلی زمانی رخ داد که قطار فوق سریع Howrah که از بنگلور به Howrah در بنگال غربی حرکت می کرد با یک قطار سریع السیر کروماندل که از کلکته به چنای در حرکت بود برخورد کرد.

مقامات گزارش های ضد و نقیضی ارائه کردند مبنی بر اینکه قطار ابتدا از ریل خارج شد و با قطار دیگری برخورد کرد.

وزارت راه آهن هند اعلام کرده است که تحقیقات در مورد این حادثه را آغاز کرده است. اگرچه برخی گزارش های رسانه های هندی حاکی از آن است که قطار باری دیگری نیز در این حادثه دخیل بوده است، اما مقامات راه آهن هنوز در مورد احتمال اظهار نظر نکرده اند.

عملیات گسترده جستجو و نجات با حضور صدها مامور آتش نشانی و پلیس و همچنین سگ های موادیاب انجام شد. همچنین صدها جوان برای اهدای خون در مقابل بیمارستان دولتی در اودیشا صف کشیدند.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند نیز گفت که از این حادثه متاثر شده و به خانواده قربانیان تسلیت گفت.

وی همچنین در توییتر نوشت: تمام کمک های ممکن به آسیب دیدگان ارائه خواهد شد.

مقامات ایالت اودیشا روز شنبه برای گرامیداشت قربانیان این حادثه، عزای عمومی اعلام کردند.

اگرچه این حادثه یکی از مرگبارترین حوادث قطار در هند است، اما بدترین آن نبود. در سال 1981 در ایالت بیهار بر اثر سانحه قطار حدود 800 مسافر جان خود را از دست دادند و به رودخانه سقوط کردند.

راه‌آهن هند روزانه بیش از 13 میلیون نفر را جابه‌جا می‌کند، اما انحصارات دولتی و زیرساخت‌های قدیمی چنین حوادث مرگ‌باری را به یک اتفاق رایج در این کشور تبدیل کرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا