علمی و پزشکی

این پرنده‌ها اینترنت پرسرعت را به مردم ژاپن می‌رسانند/ عکس

مانند Starlink، فناوری HAPS همچنین می تواند خدمات شبکه را با استفاده از پهپادهای خورشیدی که در ارتفاعات 18 تا 25 کیلومتری پرواز می کنند، ارائه دهد. انتظار می رود پوشش یکی از این ماژول ها تنها 200 کیلومتر باشد. در این فناوری از فرکانس های 1.7 گیگاهرتز، 2 گیگاهرتز و 2.6 گیگاهرتز استفاده خواهد شد. علاوه بر این، از باند 700 تا 900 مگاهرتز برای بهبود خدمات تلفن همراه در اروپا، آمریکا، آفریقا و برخی از بخش‌های آسیا استفاده خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

فناوری HAPS؛ راه حل ژاپن برای افزایش پوشش ملی شبکه 5G

در چند سال گذشته، کشورها به دنبال راه اندازی شبکه های 5G به عنوان سریع ترین اتصال بی سیم موجود بوده اند. چین با نصب بیش از سه میلیون ایستگاه زمینی به رکوردی در این زمینه دست یافت و از بازار آمریکا پیشی گرفت.

این پرندگان اینترنت سریع را برای مردم ژاپن به ارمغان می آورند

از سوی دیگر، بیش از پنج میلیارد کاربر اینترنت در جهان وجود دارد. اما اتصال به اینترنت و خدمات در برخی جاها ضعیف است. به عنوان مثال، در برخی از مناطق آفریقا، تنها 24 درصد از جمعیت به اینترنت دسترسی دارند. در این نقاط، ایستگاه های زمینی را نمی توان نصب کرد و اینجاست که فناوری HAPS به عنوان یک راه حل خلاقانه مطرح می شود.

شرکت های مخابراتی مانند NTT ژاپن قرار است از HAPS به عنوان راه حل نسل بعدی برای این مشکل استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

5858

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا