استان ها

انواع غلتک نورد با تناژ بالا تولید شد

با تلاش کارشناسان یک شرکت علمی؛

انواع تراشه های تون بالا تولید شد

کارشناسان یک شرکت علمی با بهینه سازی کناره ها و هندسه تجهیزات توانستند چرخ هایی با تناژ بالا بسازند و نتیجه این کار در مجلات معروف بین المللی نیز ارائه شد.

به گزارش خبرنگار علم و فناوری خبرگزاری آنا، فرهاد منفرد مدیر گروه تولید کالاهای صنعتی دانهبانیان درباره محصولات این شرکت اظهار کرد: این شرکت مجموعه ای است که انواع کالاها و کالاها را تولید می کند. . کشور.آن یکیمحصولات نورد به دو دسته گرم و سرد تقسیم می شوندآن یکیاستراتژیک باشیدآن یکیمحبوب ترین محصولی که توسط آن برنامه هدایت می شودآن یکیباشد، غلتک می چرخد.

ادامه داد: غلتکیآن یکیکارخانه های نورد به دلیل ساختار مکانیکی پیچیده خود اغلب تحت تنش هستندآن یکیمثل تنش در لحظهآن یکیمونتاژ و چرخش، در مواجهه با گرمای زیاد، فرآیند پیچیده تولید متوقف می شودآن یکیآنها نیز وجود دارند، یعنی فرآیند تولید آن به این صورت است، از گدازه های آهنی کنار کوره.آن یکیآب میشودآن یکیتصویب شد و بنا به درخواست خط، شرکت سازنده مجموعه طراحی را تحلیل و بررسی کردآن یکیگری آن را طراحی کردآن یکیبه آرامی

منفد در ادامه سخنان خود به آمار اشاره کرد و گفت: حدود 18 نوع سوپرآلیاژ باید در کنار هم مجموعه ای را تشکیل دهند تا ساختاری مقاوم در برابر تخریب، خزش و خرد شدن در داخل این قفسه ایجاد شود.

وی همچنین گفت: پس از این طراحی، طراحی الگو در داخل شرکت انجام می شودآن یکیگرفته و تولید می شودآن یکیباشد و بریزآن یکیسنگ زنی غلتکی به دو صورت گریز از مرکز و استارت انجام می شودآن یکیپس از آن، فرآیند عملیات حرارتی غلتک در چند مرحله انجام می شودآن یکیو سپس قسمت ماشین با اندازه تنظیم شدهآن یکیکسانی که کاری سفارش داده اند به آنها تحویل می دهندآن یکیبه آرامی

منفرد با تاکید بر اینکه این فرآیند در تمام دنیا بسیار پیشرفته است، تصریح کرد: به دلیل تنش کارگری تنها دو کارخانه در کل کشور تولید می کنند. از طرفی معمولا به صورت گروهیآن یکیرتبه بالا، بهینه سازی مرورگر همیشه در صفحه خودآن یکیابزارها و مقالات زیادی در این زمینه در دنیا منتشر شده است. اکنون دو گروه مرورگر داریم که هر دو فایل را تولید می کنندآن یکیآهسته و اتوکشی انجام می شودآن یکیبنابراین، ما توانستیم تغییراتی را با هندسه چرخ دنده و غلتک بهینه ایجاد کنیم تا میزان پاسخگویی و تناژ غلتک را افزایش دهیم. نتیجه این کار نیز در مجله موجود استآن یکیمثل یکآن یکیاین پد توسط شرکت ما منتشر شده و چندین بار به یکی از مقالات برتر تبدیل شده است. پس از بهینه سازی غلتک، درخواست بررسی کردیم و پس از ایجاد شرایط خاص به پایه دانش سطح یک رسیدیم.

وی همچنین گفت: عمده دستاوردهای ما در گروه با توجه به وظیفه ای که برای خود تعیین کرده ایم، حمایت از صنایع سیار در داخل کشور است.آن یکیشروعی داردآن یکیبه آن رسیده ایمآن یکیما در کارمان پیشرفت کرده‌ایم، اما مهم‌ترین چیز این است که چه می‌کنیمآن یکیبخشش فرهنگ سازمانی ماست. در واقع همه چیز را رها کنیم، نحوه مدیریت منابع انسانی در گروه و سرمایهآن یکیآنهایی که جلوی تنور هستندآن یکیذوب می تواند با اشتیاق عمل کند و نوع رویکرد مدیریتی که همه را مانند یک خانواده در مجتمع گرد هم می آورد، مهمترین دارایی است.

منفرد تصریح کرد: از نظر فنی، بزرگترین دستاورد ما این است که همه افراد شرکت هم مسئولیت کنترل کیفیت و هم تولید را بر عهده دارند، زیرا در داخل مجموعه یک سری فرم هایی داریم که همه می توانند ایده پردازی کنند.آن یکیاز کوچکترین و پایین ترین سطح تا بالاترین سطح در سازمانآن یکیهر هفته یا هر دو هفته یکبار آنها را چک می کنیمآن یکیو برای کسانی که در این کار شرکت می کنند پاداش مناسبی در نظر بگیریدآن یکیخواهیم گرفت

همچنین گفت: برای همین توانستآن یکیما سیستم MIS را دقیقاً در مجموعه پیاده سازی می کنیم، یعنی اطلاعات کف کارخانه با آن حلقهآن یکیآنچه در وسط آفریده شدآن یکیمن به ادارهآن یکیما ایده هایی را از یک کارگر ساده در پای یک کوره یا ماشین کار منتقل می کنیمآن یکیغذاآن یکیداشتیم و توانستیمآن یکیما تولید خود را بهبود می بخشیم. به نظر شخصی من بزرگترین افتخار مجموعه ما همین موضوع است.

تنها چیزی که در مورد میزان کار استآن یکیموسس این شرکت همچنین گفت: 170 نفر به صورت مستقیم و 500 نفر به صورت غیر مستقیم با این شرکت کار می کنند.

مدیر عامل این پایگاه دانش صنعت، در مورد استفاده از پشتیبانیآن یکیحی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: وی تاکنون از حمایت خاصی استفاده نکرده استآن یکیما بسیار علاقه مند به حمایت از شما هستیمآن یکیاز این حوزه سود می برند زیرا گروه فولاد مبارکه از کره فولاد وارد می کندآن یکیآرام آرام که ما توانایی بومی را داریمآن یکیما باید آن را بسازیم و به وام نیاز داریمآن یکیبخشی از آنچه او به دست آورده است به صورت سرمایه ثابت استآن یکیما باید آنچه را که داریم توسعه و تولید کنیم. این موضوع برای خوداتکایی و خودکفایی استآن یکیساخت غلتکآن یکیکسانی که از خارج آورده می شوندآن یکیاین خیلی مهمه.

دکمه بازگشت به بالا