بین الملل

انصارالله: چاره‌ای جز حمله به عمق عربستان و امارات نداریم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین شیمیشی، پس از گذشت شش ماه از آتش بس در یمن و بیش از دو ماه مذاکره با ائتلاف سعودی برای توافق جدید که به رفع محاصره فرودگاه ها و بنادر منجر شود. و پرداخت حقوق به کارکنان این کشور، اما نتایج این مذاکرات برای مردم یمن ناامیدکننده است. زیرا ائتلاف سعودی فریب خورده و مفاد آتش بسی را که قبلاً با آن موافقت کرده بودند، نادیده گرفتند.

پایگاه خبری انصارالله با مقدمه فوق به ابعاد مرحله جدید جنگ یمن که همان محاصره با جنگ است اشاره کرد و نوشت; هدف از آتش بس برای ائتلاف سعودی تنها این بود که انصارالله عملیات نظامی جدیدی را در عمق عربستان انجام دهد. همچنین محاصره زمینی، دریایی و هوایی ائتلاف سعودی فاجعه ای در این کشور به بار آورده است.

انصارالله اعلام کرد که قحطی یا محاصره یکی از انواع جنگ های جنایتکارانه و ظالمانه آمریکا علیه یمن است. این جنگ در مقررات و قوانین سازمان ملل متحد جنایت نسل کشی محسوب می شود. محاصره همان جنگی است که هدف آن کشتار هر چه بیشتر یمنی ها و گرفتن انتقام از طریق افزایش مشکلات معیشتی است.

هدف ائتلاف سعودی از آتش بس افزایش محاصره اقتصادی بود

به گفته این پایگاه، ائتلاف سعودی و آمریکایی از این محاصره علیه یمن که تمامی استان های این کشور را در بر می گیرد، به عنوان سلاح جنگی استفاده کرده است. آتش بس همچنین ثابت کرد که ائتلاف سعودی به دنبال تدابیری برای کاهش درد و رنج مردم یمن نیست، بلکه به شدت مخالف پرداخت حقوق کارکنان از منابع ملی این کشور و افزایش هر روزه محدودیت ها و قوانین آن است. خواسته ها غیرممکن و نامعقول است


تظاهرات مردم یمن علیه محاصره

بر اساس این گزارش، ائتلاف سعودی-آمریکایی در تلاش است تا واقعیت حیاتی زندگی را به مردم یمن تحمیل کند تا امتیازات بیشتری از آنها بگیرد، اما این غیرقابل قبول است. ملت یمن توانست جنگ نظامی را به نفع خود پایان دهد و در جنگ اقتصادی نیز پیروز خواهد شد. به همین دلیل آمریکایی ها می خواهند با وضعیت «بدون جنگ، بدون صلح» به محاصره یمن ادامه دهند.

انصارالله با اشاره به اینکه این وضعیت باعث شده مردم و رهبران یمن برای تغییر این وضعیت دست به کار شوند، اعلام کردند که یا باید صلح شرافتمندانه برقرار شود یا جنگ دوباره آغاز شود. ملت یمن توانایی ایجاد معادلات جدید و ترسیم نقشه جدیدی از درگیری را دارد.

بر این اساس، مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد که ادامه این وضعیت غیرممکن است. المشاط همچنین از رزمندگان این کشور در خط مقدم عملیات دیدن کرد که این نشان از آغاز جنگ نظامی و شکست مذاکرات سیاسی است. بنابراین مردم یمن چاره ای جز ادامه عملیات عمیق در عربستان و امارات ندارند و این موضوع یک حق قانونی است.

بر اساس این گزارش، مردم یمن برای مقابله با این مرحله جدید جنگ، راهپیمایی های گسترده ای را در سنا و چند استان دیگر برگزار کردند و نارضایتی خود را از ادامه وضعیت کنونی به ویژه جنگ اقتصادی نشان دادند. مردم یمن همچنین به دشمن هشدار دادند که ماندن این کشور برای مدت نامعلومی در محاصره غیرممکن است و با محاصره اقتصادی که با عملیات نظامی محقق نشده است، غیرممکن است.

انصارالله در پایان نوشت، مردم یمن تاکید کردند که اجازه نخواهند داد محاصره طولانی شود و کشورهای مهاجم بهایی نخواهند پرداخت، اما دامنه حملات موشکی به عمق خاک دشمن خواهد رسید.

انتهای پیام/./ t 3
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید

دکمه بازگشت به بالا