استان ها

انسان مومن برای رسیدن به حیات طیبه در مسیر لقاء پروردگار گام برمی‌دارد

شیمیشی/ مازندران رئیس هیئت ترویج با بیان اینکه آیات قرآن از منظر توحیدی زندگی طیبه را برای بشریت نشان می دهد گفت: انسان با چشم دل به خدا می نگرد. خدا بی نهایت است، ما با گفتن مداوم حقیقت به یک زندگی خوب می رسیم.

آیت الله صادق آملی لاریکانی شامگاه جمعه ششم بهمن ماه در بهشهر در مسجد روستای پسند با تسلیت ایام شهادت حضرت زینب(س) گفت: همه مردم بر دوش خود هستند. راه لقاء الله است، اما مؤمنان در راه لقاء الله هستند. کافر و منافق کسانی هستند که در روز قیامت نه زنده اند و نه می میرند.

وی به این نکته توجه کرد که انسان آنچه در دنیا بکارد در آخرت درو خواهد کرد و پرسید که انسان در راه لقاء الله با خود چه می آورد و ادامه داد: خداوند می فرماید هر که ایمان آورد و نیکوکار کرد. با اعمال، زندگی خوبی خواهد داشت و زنده می ماند

آیت الله آملی لاریجانی گفت: کلام خدا حق است و تاریکی راهی به آن ندارد. در قرآن آمده است; خردمندان کسانی هستند که همیشه به یاد خدا باشند.

وی با بیان اینکه آیات قرآن زندگی طیبه خلقت را با نگاه توحیدی نشان می دهد و سپس به سخنان خود افزود: انسان به چشم دل به خدا می نگرد. خدا بی نهایت است، ما با گفتن مداوم حقیقت به یک زندگی خوب می رسیم.

رئیس هیأت جست و جو تصریح کرد: اگر انسان بخواهد در پرتو حق گام بردارد باید به خدا ایمان داشته باشد و خداپرست باشد، چنین تصمیماتی با نور خدا می آید.

این مرجع تقلید با بیان اینکه برای رسیدن به کمال به این دنیا آمده ایم، یادآور شد: خداوند انسان و جنسیت را برای عبادت آفریده، این عبادت به معراج می انجامد.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: یکی از آثار مهم توحید این است که مردم حق برتر را حاکم دنیا ببینند و در دل خدا را یاد کنند و بدانند که همه عالم وجود حق تعالی است و آن کسی است که همه جا قابل مشاهده است

وی به فضیلت ماه رجب توجه کرد و گفت: ماه رجب ماه عبادت خداوند متعال و ماه ایمان همراه با مغفرت است. خداوند کسانی را می پذیرد که از اشتباهات گذشته خود توبه کنند.

این عضو مهارت های رهبری همچنین گفت: هر چه به نور خدا نزدیکتر باشیم برای رسیدن به نور خدا و ارتقای خود قدم های بیشتری برمی داریم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا