انبارلویی: نامزدهای انتخابات اخلاق‌محور و با برنامه عمل کنند

در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛

انبارلویی: نامزدهای انتخابات اخلاق‌محور و با برنامه عمل کنند

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: کاندیداها و ستادهای انتخاباتی آنها ابتدا باید بر روی مزایای حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رأی تأکید داشته باشند و سپس برنامه‌محور پیش بروند.

محمدکاظم انبارلویی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: شهادت آیت‌الله رئیسی و یاران او اتفاقی اسفبار بود که دل همه ما را به درد آورد. حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر این شهدا نشان داد که نظام جمهوری اسلامی ایران از سرمایه‌های عظیم اجتماعی بهره‌مند است و باید قدر این سرمایه اجتماعی را دانست. 

وی افزود: شهید آیت‌الله رئیسی تلاش بسیاری کرد تا فاصله میان دولت و ملت را از بین ببرد و به حق و به انصاف در این مسیر دستاوردهای خوبی را داشت ولی حیف که عمر ریاست جمهوری این شهید عزیز اندک بود و نتوانستیم از خدمات دولت او بیش از این بهره‌مند شویم. 

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه این سوگ بزرگ فرصتی برای اعتلای نظام اجرایی کشور محسوب می‌شود، گفت: مردم با مشارکت حداکثری در انتخابات می‌توانند به تداوم مسیر دولت شهید رئیسی کمک کنند و از دولت بعدی و کاندیداها این مطالبه را داشته باشند که در خدمت به مردم هیچگاه خسته نشوند و خادمی ملت بودن را افتخار خود بدانند.

انبارلویی بیان کرد: شهادت آیت‌الله رئیسی سبب شده تا جریانات و گروه‌های سیاسی از مشارکت حداکثری در انتخابات خبر دهند و اینکه با تمام قوا وارد عرصه انتخابات شوند و به عبارت بهتر، شهادت رئیس جمهور عزیزمان منجر به تحکیم وحدت و یکپارچگی ملی شده و اینکه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی و همچنین مردم برای ادای احترام به شهدای خدمت پرشور در انتخابات حضور پیدا کنند.

وی گفت: همین که سخن از قهر با صندوق رأی در میان نیست و همه برای مشارکت حداکثری اعلام آمادگی کرده‌اند خود نویدبخش انتخاباتی پرشور است. به باور من هرچه آرایش سیاسی نامزدها قوی‌تر و با برنامه بهتر به میدان آیند، ضمن تحقق مشارکت حداکثری به تشکیل یک دولت قوی در تراز انقلاب اسلامی کمک خواهند کرد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه با بیان اینکه یکی از محورهای سخنان روز 14 خرداد مقام معظم رهبری حول موضوع رعایت اخلاق انتخاباتی بود، اظهار کرد: وقتی اخلاق انتخاباتی رعایت شود، دوقطبی در جامعه از بین خواهد رفت و مردم نسبت به حضور و مشارکت‌ ترغیب خواهند شد. شهید رئیسی تلاش کرد تا دوقطبی در جامعه از بین برود و ضرورت دارد این مسیر توسط کاندیداها در پیش گرفته شود.

انبارلویی بیان کرد: کاندیداها و ستادهای انتخاباتی آنها ابتدا باید برروی مزایای حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رأی تأکید داشته باشند و سپس برنامه‌محور پیش بروند. ترکیب این دو، اتفاقات خوبی را رقم می‌زند؛ هم از متشنج شدن فضای سیاسی جلوگیری می‌کنند و هم به افزایش امید در جامعه منجر می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه رویکردهای غیراخلاقی از جانب کاندیداها به آبروی ملی لطمه وارد می‌کند، گفت: بنا به گفته مقام معظم رهبری صحنه انتخابات باید به صحنه عزت، حماسه و رقابت برای خدمت تبدیل شود و قطعاً کسانی که این اصل را رعایت نکنند با بی‌اقبالی مردم روبه‌رو خواهند شد و فرصت خدمت به مردم را از دست خواهند داد.

دکمه بازگشت به بالا