بین الملل

النجباء: آمریکا از منطقه نرود، باید هزینه سنگینی بپردازد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین شیمیشی، جنبش النجباء عراق امروز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که آمریکا منطقه خاورمیانه را به بازی گرفته است و رئیس جمهور آن نمی‌داند که «سربازان بیچاره‌اش در اراضی سوریه بوده‌اند یا اردن!».

اشاره النجباء به حمله شب گذشته به مقر نظامیان آمریکایی در پایگاه التنف واقع در سوریه است که به کشته شدن سه نظامی آمریکایی منجر شد. مسئولان آمریکایی مدعی بودند که این حمله در خاک اردن صورت گرفت، ولی سخنگوی دولت اردن رسما این مسئله را تکذیب کرد و گفت که حمله مذکور در خاک سوریه رخ داده است.

النجباء با اشاره به اینکه آمریکاییها هیچ احترامی برای حاکمیت کشورهای منطقه قائل نیستند، گفت: آمریکا به خاطر زورگویی و استعمارگری، همچنان در حال غارت منابع کشورهاست. اما آمریکای مغرور و در آستانه سقوط باید بداند که ما از هدف خود دست برنخواهیم داشت و مزدوران و سربازانش از خاک ما خارج خواهند شد».


بیانیه النجباء

 

این جنبش مقاومت خاطر نشان کرد: ما آنچه را می‌گوییم، انجام می‌دهیم. اردوگاهها و مقرهای نظامی آنان از این مسئله مطلع هستند؛ زیرا پیش از این بارها آنها را هدف موشکهای خود قرار دادیم. آمریکاییها باید درس بگیرند و امروز، نه فردا، [از منطقه] بروند؛ زیرا هر روزی که بگذرد باید هزینه سنگینی پرداخت کنند».

نیروهای مقاومت بارها تأکید کرده‌اند که به حملات خود به مواضع نظامیان آمریکایی در سطح منطقه ادامه خواهند داد تا بتوانند آنان را اخراج کنند. مقاومت عراق معمولا روزانه به پایگاههای آمریکا در سوریه و عراق حملات پهپادی و راکتی انجام می‌دهد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا