ترندهای کسب و کارعلمی و پزشکی

اقدامات لازم قبل از جراحی بلفاروپلاستی

اقدامات قبل از جراحی پلک و مراقبت بعد از آن برای رسیدن به نتایج مطلوب و مورد رضایت و داشتن جراحی ایمن لازم و ضروری است. با هدف برطرف کردن حالت افتادگی یا پف آلودگی در یک یا هر چهار پلک انجام می شود.  افراد متقاضی این عمل می توانند نمونه کارهای بهترین جراح پلک اصفهان را در سایت ایشان با مراجعه به گالری تصاویر مشاهده نمایید.

دکتر سعید ساعدی از پزشکان دکترای حرفه ای پوست و مو (پزشک عمومی) در تهران هستند که محل فعالیت ایشان در سعادت آباد واقع شده است.

اقدامات قبل ازجراحی پلک عبارتند از

 1. انتخاب جراح پلاستیک و زیبایی صورت جزو اولین اقدامات قبل از جراحی پلک می باشد که نقش بسزایی را در نتیجه جراحی ایفا می کند.
 2. قبل از پروسه  چنانچه داروی خاصی استفاده می کنید یا حتی به دارو یا ماده غذایی خاصی حساسیت دارد جراح پلاستیک صورت خود را آگاه کنید.
 3. آزمایشات لازمی که در جلسه مشاوره قبل از جراحی توسط جراح تجویز می شود را انجام دهید و روز جراحی همراه خود داشته باشید.
 4. در جلسه مشاوره در مورد اقدامات که باید قبل و بعد از انجام پروسه جراحی انجام دهید، آگاه شوید.
 5. از جراح خود بخواهید که در مورد نتیجه عمل جراحی شما یک دیدگاه کلی به شما بدهد تا بتوانید در مورد انجام روند جراحی خود تصمیم گیری نمایید.
 6. داروهایی که موجب مختل شدن انعقاد خون می شود از قبیل آسپرین و بروفن را به مدت دو هفته قبل از جراحی استفاده نکنید.
 7. یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی پلک  این است که داروها و پمادهای چشمی که جراح پلاستیک تجویز نموده است را به طورمرتب و طبق دستور استفاده نمایید.
 8. به مدت 2 هفته قبل از استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید.
 9. شب قبل از جراحی استحمام نمایید و روز تعیین شده بدون هیچگونه آرایشی به کلینیک مراجعه نمایید.

جراحی بلفاروپلاستی پلک پروسه ‏ای است که طی آن پوست پلک بریده شده تا چربی‏ های اضافه برداشته شود. عمل بلفاروپلاستی باعث جمع شدن حجم چربی پشت پلک و باز شدن چین و چروک های اطراف چشم می شود که کمک به شادابی و جوانی چهره می کند.

نکاتی دیگر در مورد اقدامات قبل از جراحی پلک

 • تورم بعد از جراحی طبیعی می باشد می توان با استفاده از کمپرس سرد ورم چشم بعد از پروسه را کاهش دهید.
 • برای درمان ورم چشم بعد از عمل سر را بالاتر از حد معمول خود قرار دهید.
 • برای مشاهده نتیجه  نهایی عمل جراحی  باید تا فروکش کردن ورم صبر کنید.
 • از دستکاری کردن بخیه ها خودداری نمایید و برش ها به نحوی داخل خط پلک پایین یا پشت چین پلک بالا ایجاد شده که بعد از مدتی محو خواهد شد و جای بخیه عمل باقی نخواهد ماند.

 

حتما بخوانید : academic mag

دکمه بازگشت به بالا