اقتصادی

افزایش ۹۱ درصدی ضمانت نامه‌های صندوق حمایت از صنایع پیشرفته

مدیرعامل شرکت مادر صندوق حمایت از صنایع پیشرفته تعداد ضمانت های تضمینی در نیمه نخست امسال را 107 فقره به ارزش 638 میلیارد و 149 میلیون ریال اعلام کرد که در مقایسه با تصویب 92 فقره ضمانت نامه به ارزش 333 میلیارد و 403 میلیون ریال طی مشابه سال قبل 91.4 درصد افزایش داشته است.

رضا نقی پور در گفت وگو با شیمیشی ، از پرداخت 33 فقره تسهیلات به ارزش 452 میلیارد و 800 میلیون ریال توسط شرکت مادر صندوق حمایت از صنایع پیشرفته خبر داد و گفت: میزان این تسهیلات در مقایسه با پرداخت 34 فقره مبلغ 334 میلیارد و 50 مورد است. میلیون ریال در مدت مشابه سال گذشته 35.5 درصد کاهش یافته است.

به گفته وی ، تعداد ضمانت نامه های مصوب در نیمه نخست امسال 107 فقره به ارزش 638 میلیارد و 149 میلیون ریال بوده است که در مقایسه با تصویب 92 فقره ضمانت نامه به ارزش 333 میلیارد و 403 میلیون ریال در مدت مشابه سال گذشته 91.4 درصد افزایش داشته است. است.

این مقام مسئول در ادامه در مورد ارائه تسهیلات برای تولید اقلام مربوط به تاج گفت: در زمینه تاج ، دو پروژه مربوط به تولید ماسک و دستگاه های تولید ماسک در دست بررسی است.

نقی پور همچنین خاطرنشان کرد: امکانات صندوق حمایت از صنایع پیشرفته عمدتا برای صنایع برق ، الکترونیک ، لیزر و فوتونیک ، تجهیزات پیشرفته تولید و آزمایشگاه ، فناوری اطلاعات و نرم افزارهای رایانه ای ، اتوماسیون پیشرفته و سیستم های هوشمند ، بیوتکنولوژی ، تجهیزات پزشکی است. محصولات فلزی پیشرفته و پیشرفته و محصولات مبتنی بر فن آوری های شیمیایی ، هوافضا و محصولات پیشرفته و سایر بخشها اختصاص یافته است. تضمین های صندوق عمدتا مربوط به بخش های برق ، فناوری اطلاعات و پزشکی است.

به گزارش شیمیشی ، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته از سال 1377 فعالیت خود را آغاز کرده و سال گذشته 868 میلیارد ریال ضمانت صادر کرده است. البته سرمایه این صندوق در حال حاضر 1450 میلیارد ریال اما نیاز آن 60 برابر این رقم یعنی حدود 7 هزار میلیارد تومان است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا