اقتصادی

افزایش ۱۵ درصدی تولید محصولات صنعتی ذوب‌آهن در سال جاری

شیمیشی / اصفهان اصفهان اصفهان اصفهان ذوب آهن معاون مدیر عامل اصفهان با بیان اینکه امسال این شرکت توانسته است سبد تولیدات صنعتی خود را از 7 درصد به 15 درصد افزایش دهد ، افزود: راه آهن به نظر می رسد در سالهای آینده تقاضای کشور برای راه آهن به 70 تا 60 هزار تن برسد.

مهرداد تولاییان در مصاحبه با شیمیشی وی با بیان اینکه امروز یکی از نقاط قوت ذوب آهن تولید ریل بوده است ، این شرکت از مزایای آن بهره مند شده است. و ریلهای معدنی ، برگهای ساختمانی تولید می کنند.

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن به جای ساخت محصولاتی مانند میلگرد و تیرآهن به تولیدات صنعتی روی آورد ، توضیح داد: امسال شرکت ذوب آهن موفق شد سبد محصولات صنعتی خود را از 7٪ به 15٪ در سبد محصولات خود برساند. ما به دنبال حفظ آن تا پایان سال هستیم.

ما به دنبال تولید محصولات با ارزش افزوده هستیم

اصفهان اصفهان ذوب آهن معاون مدیر عامل شرکت با تأکید بر اینکه در نظر داریم سال به سال تولید این محصولات را در سبد خود افزایش دهیم تا ارزش افزوده افزایش یابد ، ادامه داد: اگرچه محدودیت هایی در زمینه مواد اولیه و انرژی در کشور وجود دارد. محصولات ، ما باید به سمت افزایش کیفیت محصولات حرکت کنیم.

او اظهار داشت که البته ذوب آهن همچنین در زمینه صادرات و صادرات بین 45 تا 50 درصد محصولات این شرکت فعال است.، توضیح داد: در مورد راه آهن اما ، از نظر نیازهای داخلی ، در منطقه فعلی هنوز به نیازهای ناظران داخلی توجه می شود تا اجازه واردات راه آهن کشور صادر نشود.

دکه های کلاس در بازار فقط مخصوص راه آهن نیست

تولاییان توضیح داد: “با توجه به اینکه امسال آخرین سال دولت دوازدهم است ، به شدت پروژه های آهن را دنبال می کند و خوشبختانه جو خوبی برای تولید آهن در کشور وجود دارد.

وی در مورد تعهدات موجود در بازار گفت: پایه های فولادی موجود در بازار فقط به ریل ها متصل نیستند و تیرهای سنگین نیز در کارگاه راه آهن تولید می شوند.

تولید ماهانه 10 هزار تن فلزات سنگین

معاون شرکت اصفهان اصفهان اصفهان ذوب آهن اظهار داشت که بیش از 80٪ تیرهای سنگین کشور توسط ذوب آهن تولید می شودوی گفت: “به دلیل این مشكل ، ما نه تنها می توانیم آهنگ تولید كنیم و هم مجبور می شویم طبق سفارشات و وظایف خود گروه تولیدی ایجاد كنیم.”

وی تاکید کرد: اگر ذوب آهن به شرایطی برسد که دیگر نیازی به تولید تابش شدید داخلی نباشد ، می توانیم تمام وقت خود را به تولید راه آهن اختصاص دهیم.

تولائیان با بیان اینکه طبق قراردادهای موجود ، ماهانه 10 هزار تن ماهی سنگین توسط ذوب آهن تولید می شود ، اما نیاز بازار ماهی 8000 تن است. وی گفت: طبق قرارداد یک ساله ذوب آهن در زمینه تامین تیرهای سنگین ، روند بازار تا 6 ماه اول سال آینده به همین ترتیب است.

وضوح بازار سنگ آهن کشور 100000 تن در سال است

وی با اشاره به خاطرات جدید درک تولید و فروش راه آهن توسط ذوب آهن گفت: “پیش از این پیش بینی می شد اردوگاه خاتم الانبیا از ذوب آهن درخواست راه آهن کند.”

معاون عملیاتی اصفهان اصفهان ذوب آهن گفت: قرارگاه خاتم الانبیا تاکنون 10 هزار تن ریل از ذوب آهن دریافت کرده است اما قبلاً اعلام کرده بود که آنها به 100000 تن ریل نیاز دارند. ویه با پیش بینی این مشکل در برنامه های خود ، تصمیم گرفته شده است که ذوب آهن 90 هزار تن ریل را تا نیمه اول سال آینده به اردوگاه خاتم النبیا ارسال کند.

وی در پاسخ به این س whetherال که آیا شرکت ذوب آهن قصد دارد طرحی را برای تولید آهنگ های بیشتر توسعه دهد ، گفت: “باید توجه داشت که اگر ما فقط به یک محصول در سال به عنوان یک قطعه متمرکز شویم ، بازار به مرور زمان آن را از دست خواهد داد ، زیرا طبق مطالعات ، حساسیت بازار آهن کشور 100000 تن در سال است و حتی با توسعه و اجرای راه آهن به نظر می رسد در سالهای آینده تقاضای این کشور برای سنگ آهن به 70 تا 60 هزار تن برسد.

ما آمادگی خود را برای یافتن مسیرهای قطار شهری اعلام کردیم

تولاییان همچنین خاطرنشان کرد: فولاد اصفهان اصفهان نیز در تهیه خطوط مترو نقش دارد: فولاد Steelsfahan 3000 تن خطوط مترو بهارستان را تولید و تولید كرده است.

وی گفت: “در این باره صحبت شده است اما ما هنوز به تفاهم نامه ای نرسیده ایم. البته ذوب آهن آمادگی خود را برای تأمین راه آهن اعلام كرده است.” “هیچ مشکلی برای این پروژه وجود ندارد.”

برای تهیه ریل ، آنها باید در مورد فولاد سوال کنند

به گفته معاون شرکت ذوب آهن اصفهان ، این شرکت با برگزاری جلسه ای با کلیه متروهای شهرهای بزرگ مانند اصفهان ، تهران ، مشهد ، شیراز و … امکانات تولید آهن خود را به آنها معرفی کرده و در صورت لزوم آماده است آنها مجبورند از ظرفیت مجتمع فولاد اصفهان اصفهان برای پروژه های خود استفاده کنند.

وی توضیح داد: “البته.” وزارت صمت در نامه ای اعلام كرد كه هر آژانس كه مایل به راه آهن باشد ، ابتدا باید از مجتمع ذوب آهن اصفهان اصفهان استعلام كند و اگر كارخانه ظرفیت تولید ندارد ، اجازه واردات راه آهن را دارد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا