اقتصادی

افت ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس

بازار سهام در اولین روز هفته منفی بود؛ بنابراین شاخص کل با کاهش 10 هزار و 161 واحدی به دو میلیون و 161 هزار واحد خواهد رسید.

به گزارش شیمیشی، بورس تهران در اولین روز هفته با افت مواجه شد.

شاخص کل بورس امروز با 10 هزار و 101 واحد کاهش به رقم 2 میلیون و 161 هزار و 000 واحد رسید. پس از چهارشنبه هفته گذشته، این دومین روز عملکرد منفی بورس است. در حالی که بازار از یکشنبه دو هفته قبل تا چهارشنبه هفته گذشته مثبت بود.

شاخص کل هم وزن امروز با 2 هزار و 637 واحد کاهش به رقم 744 هزار و 658 واحد رسید.

امروز 401 هزار و 90 خرید در بازار سرمایه با قیمت 5061 میلیارد تومانی انجام شد.

شاخص بورس 10 هزار واحد کاهش یافت

نقشه بازار – شنبه 27 آذر 1402

فولاد، جم، شستا، حکمتی، خودرو، فارس و بمپنا بیشترین تاثیر را در کل بورس داشتند به جز جم، سایر نمادها منفی بودند. نمادهای گزاگستر، فولاد، ثابت، شستا، ذوب، خودرو و هجدی پرفروش ترین نمادها بودند.

روز شنبه ارزش ارزهای خارجی ایران 33 واحد افزایش یافت و شاخص کل ارزها به 26 هزار و 230 واحد رسید.

همچنین امروز 266 هزار و 819 خرید در فرابورس با قیمت 4 هزار و 474 میلیارد تومان انجام شد.

کغار، الکست و فسبا از جمله نمادهای مثبت تاثیرگذار بر شاخص، آریا، هرمز، زاگرس و خاور از جمله نمادهای منفی تاثیرگذار بر شاخص OEB بودند. فسبا، کمرجان، کرومیت و سپهر نیز از نمادهای بلند فارابوس بودند که همگی با موفقیت وظایف خود را به پایان رساندند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا