اقتصادی

اعمال خاموشی ۰.۷ دقیقه به ازای هر مشترک

به گزارش شفاف، آرش کردی امروز در یازدهمین مانور کشوری ارزیابی مولدهای اضطراری مراکز حساس و مهم حیات، گفت: خاموشی 15.3 دقیقه برای هر مشترک به طور میانگین ارزیابی شد زیرا در مناطق مختلف متفاوت بود. . سال گذشته در برخی جاها برآورد شد، متفاوت بود، تصریح کرد: در سال 1401 پیک تقاضای برق 3.3 درصد افزایش یافت.

وی با بیان اینکه بیش از 97 درصد از طرح های 100 اقدام عملیاتی برای عبور از پیک بار در تابستان 1401 اجرایی شده است، گفت: در نهایت به این نتیجه رسیدیم که باید از دستگاه های بالاتر کشور شروع به کار کنیم. . در این زمینه اقداماتی انجام داده ایم.

مدیرعامل شرکت توانیر جلوگیری از هرگونه غافلگیری و تعطیلی غیرمنتظره در تابستان سال جاری را ضروری دانست و ادامه داد: در دوره پیک هیچ نیروگاهی در دوره تعمیر نبوده و برنامه ریزی ها به گونه ای بوده است که تمام نیروگاه ها در پیک مصرف و پیک توان در زمینه هستند.

کردی همچنین گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده باید تدابیری اندیشیده شود که نه کاهش تولید و نه افزایش ارزش وجود داشته باشد، به همین دلیل در سه ماهه اول ساماندهی تولید را ایجاد کردیم تا این دو موضوع پیش نیاید. مشکل

مدیر شرکت توانیر به گروه بندی برنامه های مدیریت بار شامل انتقال، کاهش استراتژیک بار و مدیریت مصرف داخلی اشاره کرد و اعلام کرد: 9843 مگاوات راندمان مصرف حاصل شد و نتیجه این اقدام برای مشتریان داخلی سیاه شد.

به گفته وی، باید حدود 6 هزار مگاوات ظرفیت اضافه می شد که انجام شد و در مجموع این اقدامات باعث شد صنعت فولاد رشد قابل توجهی داشته باشد به طوری که 14.5 درصد صنایع بزرگ، 4.5 درصد صنایع کوچک و بخش وجود دارد. کشاورزی. سه درصد رشد داشته است. همچنین مصرف برق عمومی و کارخانه ها 33 درصد و مصرف بخش مسکن 4.5 درصد کاهش یافته است.

کردی با بیان اینکه یک هزار و 375 میلیارد تومان به مشترکان مستقل تعلق گرفت، اظهار کرد: در سال 1400 تا پایان مردادماه 125 عملیات فرکانس انجام شد و امسال این رقم به صفر رسیده است که به معنای خاموشی است.

مدیرعامل شرکت توانیر به برنامه ریزی های پیش بینی شده برای توسعه شبکه برق کشور اشاره کرد و اعلام کرد: قرار است تا سال 1402 65 درصد بار تعیین و 50 درصد کنترل شود.

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا