اقتصادی

از هر شش آلمانی مسن یک نفر در معرض فقر قرار دارد

از هر شش آلمانی مسن، یک نفر در خطر فقر است

نرخ خطر فقر در آلمان برای افراد بالای 65 سال بین سال های 2018 تا 2021 از 14.7 درصد به 17.4 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شیمیشی، بر اساس مطالعه اداره آمار فدرال و منتشر شده توسط گروه رسانه ای آلمانی Funke، از هر شش آلمانی بالای 65 سال، یک نفر در خطر فقر قرار دارد.

بر اساس گزارش راشاتودی، میزان خطر فقر برای افراد بالای 65 سال بین سال‌های 2018 تا 2021 بین 14.7 تا 17.4 درصد بوده است.

در آلمان از هر شش نفر بالای 65 سال، یک نفر در فقر زندگی می کند، یعنی کمتر از 60 درصد درآمدشان.

بر اساس این مطالعات، زنان مسن بیشتر در معرض خطر فقر هستند. میزان خطر فقر برای زنان بالای 65 سال 19.3 درصد است در حالی که این میزان برای مردان 15.1 درصد است.

دیتمار بارتش، رئیس گروه پارلمانی در گفتگو با روزنامه فونکه گفت: فقر در پیری منفجر شده است. او درخواست حزبش برای حداقل بازنشستگی 1200 یورویی را تکرار کرد و هشدار داد که افزایش شدید قیمت انرژی در زمستان می تواند بسیاری از آلمانی های مسن را فقیر کند.

آلمان با تورم بی سابقه ای دست و پنجه نرم می کند که در ماه اوت به 8.8 درصد رسید که بالاترین سطح در 50 سال گذشته است.

علیرغم اقدامات امدادی، قیمت انرژی 35.6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت، در حالی که قیمت مواد غذایی 16.6 درصد افزایش یافت که سریع ترین نرخ برای ششمین ماه متوالی است.

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای دادن و 0 صدای مخالف

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا