علمی و پزشکی

از بنز و بی‌ام‌و بهتر است / عکس

امیرمسعود عابدین: خودروهای لوکس، چه یک سدان یا یک SUV، گران‌تر از اکثر خودروهای جدید هستند و همین امر باعث می‌شود تا میزان اطمینانی که این خودروها ارائه می‌کنند، موضوعی حیاتی در هنگام خرید در نظر گرفته شود. خوشبختانه، بسیاری از برندهای خودروهای لوکس، شهرت خوبی برای ساخت خودروهای قابل اعتماد دارند؛ اما برخی از آنها نسبت به سایرین، ضعیف‌تر عمل می‌کنند.

در اینجا قصد داریم تا نگاهی دقیق‌تر به برندهای خودروهای لوکس و نحوه رتبه‌بندی آنها در برابر یکدیگر از نظر قابلیت اعتماد و اطمینان بیندازیم.

پورشه، با ۱۷۵ مشکل در هر ۱۰۰ خودروی تولید شده

این خودرو از بنز و بی‌ام‌و قابل اعتمادتر است! / عکس

یکی دیگر از برندهای آلمانی که جایگاه خود را در بخش خودروهای لوکس محکم کرده، پورشه است. به عنوان یک برند، تصویر پورشه عمدتاً حول خودروهای پرفورمنس آن مانند ۹۱۱ و ۷۱۸ ساخته شده است. تمرکز بیشتر این برند روی خودروهای لوکس پانامرا، تایکان، ماکان و کاین، پورشه را به یک برند واقعی تبدیل کرده است.

این خودروساز با امتیازات قابلیت اطمینانی که بدست آورده، بالاتر از رقبای آلمانی قدرتمند خود یعنی مرسدس بنز و بی ام و قرار می‌گیرد.

این خودرو از بنز و بی‌ام‌و قابل اعتمادتر است! / عکس

پورشه در حال حاضر دو مدل SUV لوکس ارائه می‌دهد: ماکان و کاین. ماکان، شاسی بلندی کوچکتر و جدیدتر از کاین است که در سال ۲۰۱۴ عرضه شد و اکنون در دومین فیس لیفت خود قرار دارد. از نظر قابلیت اطمینان، ماکان با امتیاز ۸۴/۱۰۰ در صدر کل ناوگان خودروهای لوکس پورشه قرار می‌گیرد. قیمت این خودرو از ۶۰۹۰۰ دلار (معادل ۳ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان) شروع می‌شود.

این خودرو از بنز و بی‌ام‌و قابل اعتمادتر است! / عکس

تایکان تمام الکتریکی از زمانی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ عرضه شد، یکی از محبوب‌ترین سدان‌های برقی بوده است. قیمت مدل ۲۰۲۴ از ۹۰ هزار دلار (معادل ۵ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان) شروع می‌شود، اما مدل کاملاً جدید ۲۰۲۵ آن را به ۹۹۴۰۰ دلار (معادل ۶ میلیارد تومان) افزایش می‌دهد. از نظر قابلیت اطمینان، تایکان با امتیاز ۷۶ از ۱۰۰ از سایر مدل‌های لوکس فاصله دارد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در شیمیشی مراجعه کنید.

۵۸۵۸

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا