استان ها

احکام دبیران شهرهای ملی صنایع‌دستی کرمان اهدا می‌شود

به گزارش خبرگزاری شیمیشی؛ فریدون اکلی گفت: لوح دبیرخانه شهر کرمان به عنوان شهر ملی صنایع دستی به شهرداری و لوح دبیران شهر سه بابک به عنوان شهر ملی فیروزه، راور به عنوان شهر قالی، قلاگنج به عنوان شهر ملی. ساخت فرش در اختیار فرمانداران این شهرستان ها قرار می گیرد.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان افزود: با توجه به اینکه هر ساله نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران با حضور جمع کثیری از مردم و فعالان حوزه گردشگری برگزار می شود، این نمایشگاه یک نمایشگاه است. فرصت خوبی برای معرفی توانمندی های استان کرمان به ویژه صنایع دستی.
وی ادامه داد: در نمایشگاه مذکور علاوه بر ظرفیت های گردشگری، صنایع دستی این استان در قالب غرفه هایی در رشته های مختلف صنایع دستی به نمایش گذاشته شد.
یک فعال گفت: استان کرمان دارای یک روستا و 5 شهر ملی صنایع دستی در کنار شهر سیرجان است که به عنوان شهر جهانی فرش شناخته شده است و برای اجرای برنامه ها و اهداف ویژه نیازمند همکاری مسئولان ذیربط هستیم. این شهرها
وی با اشاره به برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران از هجدهم تا بیست و یکم ماه جاری در محل معمول نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، از علاقه‌مندان تقاضا می‌شود از غرفه‌های صنایع دستی این استان بازدید کنند. در سالن های 7، 8، 9 و 29. جهت بازدید

46

دکمه بازگشت به بالا