ورزشی

آیا کمیته انضباطی علیه باشگاه پرسپولیس حکم صادر می‌کند؟

آفتاب‌‌نیوز :

باشگاه پرسپولیس بر این عقیده است حضور محمد عمری در ترکیب تیم ملوان غیر قانونی است که در این صورت نتایج بازی‌های ملوان که با حضور این بازیکن در ترکیب تیم شمالی همراه بود ۳-۰ به سود حریفان می‌شود که یکی از این بازی‌ها دیدار با استقلال است.

مصاف استقلال – ملوان هفته پیش در انزلی به نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید که محمد عمری به عنوان بازیکن ذخیره وارد ترکیب شد. باشگاه پرسپولیس می‌گوید سازمان نظام وظیفه تا پایان فصل به بازیکنان سرباز فرصت داده بود که خود را به تیم‌های نظامی معرفی کنند، اما محمد عمری زودتر از موعد مقرر راهی تیم ملوان شد. حال سوال اینجاست آیا محمد عمری تخلف کرده است و سه امتیاز بازی هفته‌ی گذشته به حساب تیم استقلال واریز می‌شود؟

محمد عمری با دریافت کارت اعزام به سربازی راهی تیم ملوان شده و سازمان لیگ بر همین اساس کارت بازی وی را صادر کرده است. اگر محمد عمری تا پایان فصل برای رفتن به خدمت سربازی فرصت داشته، اما با اراده خودش در تعطیلات زمستانی راهی تیم ملوان شد، باز هم اشتباهی مرتکب نشده و تخلف او از نگاه پرسپولیس، عدم استفاده از فرصتی بود که سازمان نظام وظیفه در اختیار وی قرار داده بود. اما باید به این نکته مهم اشاره کرد که عمری حتما مشمول خدمت شده بود. در غیر این صورت سازمان نظام وظیفه، کارت اعزام به دوران خدمت را برای این بازیکن صادر نمی‌کرد. در چنین شرایطی بعید است خطر حقوقی محمد عمری را تهدید کند.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با انگیزه‌ای برای به اشتراک گذاری آگاهی خود از دنیای ورزش. با استفاده از تحلیل‌های دقیق و روند داستان‌سازی شیوا، من سعی می‌کنم خوانندگان را در دنیای ورزشی همراهی کنم و آن‌ها را به سمت تجربه‌ی هیجان‌انگیز ورزش ببرم.
دکمه بازگشت به بالا