بین الملل

آمریکا رژیم صهیونیستی را برای به تاخیر انداختن تهاجم به غزه تحت فشار می‌گذارد

خبرگزاری بلومبرگ به نقل از منابع مطلع اعلام کرد که آمریکا و اروپا در حال اعمال فشار روی رژیم صهیونیستی برای به تاخیر انداختن تهاجم به غزه هستند تا فرصتی برای مذاکرات با میانجی‌گری قطر جهت آزادی اشخاص به اسارت گرفته شده توسط حماس ایجاد شود.

به گزارش شیمیشی، این منابع که می‌خواستند ناشناس باقی بمانند، گفتند که مذاکرات با حماس حساس بوده و ممکن است به شکست منتهی شود اما شواهدی مبنی بر این وجود دارد که این گروه ممکن است بدون درخواست برای آزادی اسرا توسط رژیم صهیونیستی، برخی از غیر نظامیان دستگیرشده طی روزهای اخیر را آزاد کند.

این مقامات مدعی شدند که رژیم صهیونیستی در برابر به تاخیر انداختن آنچه «عملیات نظامی گسترده برای نابودی حماس» خوانده شد، مقاومت می‌کرد اما به دلیل فشارهای آمریکا با توقف موقت این عملیات موافقت کرد.

سخنگوی کاخ سفید و رژیم صهیونیستی از اظهار نظر در رابطه با این مسئله خودداری کردند. قطر نیز از پاسخ به سوالات در رابطه با این گزارش خودداری کرده است.

ساعاتی پیش سخنگوی گردان القسام – از شاخه‌های نظامی حماس – از آزادی دو اسیر آمریکایی خبر داد. این سخنگو اعلام کرد که این آزادی به دلایل بشردوستانه انجام شده است.

سخنگوی گردان‌های عزالدین القسام پیشتر گفته بود که شماری از اسرا دارای تابعیت‌های مختلفی‌اند که آنها را مهمان خود تلقی می‌کنیم و در صورت مهیاشدن شرایط، آنها را آزاد خواهیم کرد.

او خاطرنشان کرده بود: با اسیران آنگونه که اخلاق و انسانیت اقتضا می‌کند، تعامل می‌کنیم و آنها از همان خوراک و غذایی که می‌خوریم، استفاده می‌کنند.

سخنگوی القسام افزوده بود: تعداد اسرایی که در اختیار داریم ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر است که ۲۰۰ نفر در اختیار القسام و باقی اسرا در اختیار گروه‌های دیگر است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا