علمی و پزشکی

آمار جهانی کرونا؛ آلمان رکورددار فوتی‌ها در روز گذشته

بر اساس آخرین به روز رسانی آمار جهانی ویروس کرونا (کووید-19)، تعداد کل افراد متولد شده با ویروس کرونا در جهان به 700 میلیون و 686 هزار و 254 نفر و فوت 6 میلیون و 962 هزار و 388 نفر رسیده است. تایید شده است.

به گزارش شیمیشی، بر اساس اطلاعات ورلدومتر، بیش از 25 هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای مختلف شناسایی شده و 170 نفر جان خود را از دست داده اند.

همچنین آلمان با 93 مورد فوت و آمریکا با بیش از 12 هزار مورد جدید به ترتیب بیشترین تعداد مرگ و میر و مبتلایان به کرونا در یک شبانه روز را گزارش کردند.

از 29 ژانویه 2020، پایگاه جهانی Worldometer ثبت آمار رسمی مربوط به کرونا را آغاز کرده است.

در میان 10 کشوری که در صدر جدول ورلدومتر به عنوان مناطقی که بیشترین آسیب را از این ویروس گرفته اند، ایالات متحده همچنان رکورددار تعداد مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در سراسر جهان است. 110 میلیون عفونت و بیش از 1،190،000 مرگ و میر.

پس از ایالات متحده آمریکا، دو کشور هند و فرانسه با بیش از 40 میلیون عفونت به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

همچنین در فهرست آمار مرگ و میر این بیماری پس از آمریکا، برزیل با بیش از 700 هزار نفر و هند با بیش از 500 هزار فوتی بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا را به خود اختصاص دادند.

بر این اساس فرانسه هم اکنون رکورددار تعداد مبتلایان در قاره سبز (اروپا) است و روسیه با ثبت بیش از 401 هزار نفر در این قاره بیشترین تعداد قربانیان بر اثر کرونا را گزارش کرده است.

آخرین آمار کرونا در نقاط مختلف جهان بر اساس کشور و قاره، زمان و موضوع جدول جهان سنج بروز رسانی خواهد شد.

روز جمعه، 5 می 2023، سازمان بهداشت جهانی (WHO) به طور رسمی پایان وضعیت اضطراری جهانی کووید-19 را اعلام کرد. این سازمان در ژانویه 2020 شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و یک نگرانی بین المللی اعلام کرد.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا