اقتصادیترندهای کسب و کارعمومی

؛راهکارهایی با کرم مرطوب کننده برای رسیدن به پوستی شاداب و خوش‌بو

ساخت پوست شاداب و درخشنده در ۷ روز

روز اول از مراحل پوست شاداب

قیمت کرم روز لاکچری کوین فرانسوی: شاید بامطالعه‌ی این موضوع به این فکر کنید که مگر استفاده از کرم مرطوب‌کننده چقدر مهم است که در هر مقاله‌ی مربوط به‌سلامت پوستی از این موضوع سخن به میان می‌آید. باید بگوییم که مرطوب‌کننده ها نقش بسیار بسیار مهمی در حفظ سلامت و شادابی پوست بازی می‌کنند و هنوز هم خیلی از افراد آن‌چنان‌که باید به این موضوع توجه نشان نداده و مصرف آن‌ها را بیشتر یک موضوع مربوط به آرایش می‌دانند تا بهداشتی و سلامتی. اما انتخاب یک  کرم لاکچری کوین شب مناسب و همراه داشتن همیشگی آن را به‌عنوان اولین و مهم‌ترین قدم درراه سلامت پوست در نظر بگیرید و اگر اکنون یک نوع خوب آن را ندارید به‌سرعت یکی تهیه کنید. سپس :

مرحله اول

خرید کرم لاکچری کوین: برای روز اول بهترین کار این است که ابتدا سطح پوست خود را از آلودگی‌های محیطی، چربی‌های مانده و سلول‌های مرده پاک‌کنید. برای این کار محلول‌های مختلفی بانام‌های تجاری گوناگون در بازار وجود دارد. می‌توانید از این محلول‌ها استفاده کنید، اما شاید هیچ ترکیبی اثربخش‌تر از گلاب، سرکه سفید و چای سبز نباشد. لازم نیست خیلی به خودتان زحمت بدهید. کافی است دو قاشق غذاخوری گلاب + یک قاشق غذاخوری چای سبز دم کشیده + یک قاشق مرباخوری سرکه سفید را باهم ترکیب کنید. سپس ابتدا صورت خود را با یک شوینده‌ی معمولی و مناسب پوست صورت مثل شامپو بچه شستشو داده، سپس این محلول را با پنبه روی پوست خود بکشید. بعد از حدود ۱۵ دقیقه استراحت صورت خود را باکمی آب ولرم بشویید و درنهایت از یک کرم مرطوب‌کننده‌ی ملایم روی پوست خود استفاده کنید.

محلول معرفی‌شده با متعادل کردن سطح PH پوست و از میان برداشتن چربی‌های انباشته و سلول‌های مرده، جانی تازه به پوست شما می‌بخشد و سطح آن را برای کلاژن سازی آماده می‌کند.

مرحله دوم

چون قرار است در این پروسه‌ی روشن‌سازی ۷ روزه‌ی پوست ابتدا سطح پوست از آلودگی‌ها پاک شود، بنابراین درصورتی‌که سه ماده‌ی بالا را در دسترس نداشتید می‌توانید بعد از شستشوی پوست روی آن را با ترکیبی از لیموترش، عسل، شیر و آب گوجه‌فرنگی شستشو دهید.کافی است یک قاشق مرباخوری آب‌لیمو ترش تازه + یک قاشق مرباخوری عسل نرم شده + یک قاشق غذاخوری شیر+ یک قاشق غذاخوری آب گوجه‌فرنگی را باهم ترکیب کرده و پوست خود را با آن ماساژ دهید. سپس پوست را با آب ولرم بشویید و روی آن به مقدار کافی کرم مرطوب‌کننده بزنید.

به‌هرحال یکی از این دو ماسک را برای روز اول روی پوست خود امتحان کنید و از حالا به بعد کرم مرطوب‌کننده را هرگز از یاد نبرید. به‌این‌ترتیب پوست خود را همیشه هیدراته نگه خواهید داشت.

روز دوم از مراحل پوست شاداب

این روز را روز تمرکز بر آنچه می‌خوریم نام‌گذاری کنید. بهترین و پیشرفته‌ترین روش‌های مراقبت از پوست بدون توجه و دقت در آنچه میل می‌شود و تغییرات درونی مفید فایده نخواهد بود.

اما به‌جز این روز دوم باید :

۱-     به‌محض بیدار شدن از خواب و میل کردن صبحانه از یک ماسک طبیعی میوه‌ای برای پوست خود استفاده کنید. ماسک میوه چیز چندان پیچیده‌ای نیست. کافی است یک برش موز یا توت‌فرنگی را به‌طور کامل به پوست صورت خود بمالید و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه آن را شستشو دهید. این بهترین روش ویتامینه کردن پوست صورت بدون مواد شیمایی و دردسرهای تهیه‌ی ماسک‌های میوه‌ای است.

۲-     همان‌طور که در ابتدای این بخش گفته شد چون قرار است اصلاحات پوست را هم‌زمان از درون بدن هم آغاز کنیم پس به میزان آب آشامیدنی خود دقت کنید و حتماً هشت لیوان آب را در فواصل زمانی منظم بنوشید. آب کافی پوست شمارا هیدراته نگه می‌دارد و منافذ باز آن را بسته و آن را سفت می‌کند. در صورتی که معده ی شما نمیتواند این حجم از آب را در طول روز دریافت کند میتوانید آب را با میوه های تازه طعم دار کنید و به اصطلاح از آن دیتاکس یا دتوکس بسازید و بعد آن را بنوشید.

۳-     در صورت امکان امروز از مواد آرایشی به‌خصوص کرم پودرها و پنکیک‌ها استفاده نکنید. اجازه دهید پوست شما در روز دوم اکسیژن بیشتری جذب کند و استراحت داشته باشد.

روز سوم از مراحل پوست شاداب

در این روز قرار است شما سلول‌های مرده را از روی پوست صورت خود پاک‌کنید و به همین خاطر احساس صاف بودن و لطافت بیشتری در پایان روز در پوست خود احساس خواهید کرد.

۱-     با یک اسکراب یا کرم لایه‌بردار که باپوست شما هماهنگ باشد سلول‌های مرده‌ی روی سطح پوست را پاک‌کنید. این کار لایه‌ای تازه از سلول‌ها را روی پوست می‌سازد که به شادابی و سلامتی پوست شما کمک می‌کند.

۲-     بعد از پاک کردن کرم لایه‌بردار روی پوست صورت خود را با کرم مرطوب‌کننده‌ی مناسب پوست خود ماساژ دهید و از خشک شدن آن جلوگیری کنید.

۳-     حتماً استفاده از کرم ضد آفتاب را سرلوحه‌ی کارهای روزانه‌ی خود قرار دهید و وقتی قرار است از خانه بیرون بروید این موضوع را جدی‌تر بگیرید.

روز چهارم از مراحل پوست شاداب

صبح روز چهارم شما تغییرات پوست خود را به‌وضوح خواهید دید. پوست شما شاداب‌تر، جوان‌تر و کمی نازک‌تر از چند روز پیش شده است اما این به معنی پایان کار نیست. در روز چهارم برای رسیدگی به پوست خود باید :

۱-     ابتدا صورت خود را با یک شوینده‌ی معمولی و مناسب پوست صورت شستشو دهید. سپس با اضافه کردن هر اسانسی که دوست دارید به آب به مدت ۱۰ دقیقه صورت خود را بخور دهید. بخور منافذ پوست صورت شمارا باز می‌کند و آن را برای اقدامات پاک‌سازی بعدی آماده می‌سازد.

۲-     بعدازآن که بخور دادید پوست خود را خشک کرده و از ماسک گل رس روی پوست خود استفاده کنید. درصورتی‌که این ماسک را در دسترس ندارید می‌توانید از ترکیب یک قاشق غذاخوری عسل نرم شده + یک قاشق غذاخوری پودر جو دوسر پرک استفاده کنید.

۳-     بعدازآن که ماسک به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست‌ماند آن را شستشو دهید و درنهایت پوست خود را با پنبه‌ی آغشته به گلاب ماساژ دهید تا همه‌ی منافذ بازشده بسته شوند.

روز پنجم از مراحل پوست شاداب

۱-     روز پنجم یعنی روزی که باید پوست خود را با آلوئه ورا ماساژ دهید. ماساژ پوست منجر به گردش سریع‌تر خون در رگ‌ها شده و سموم را از لایه‌های زیرین پوست دفع می‌کند.

۲-     بعد از ماساژ کامل پوست که روش خاصی داشته و لازم است آن را در اینترنت مطالعه کنید، به پوست خود به مدت ۱۰ دقیقه استراحت دهید و درنهایت آن را با یک شوینده‌ی ملایم شسته سپس با یک مرطوب‌کننده‌ی مناسب چرب کنید.

روز ششم از مراحل پوست شاداب

۱-     حال وقت آن است که آنچه در روز سوم انجام داده‌اید را یک‌بار دیگر روی پوست خود مرور کنید. به دلیل آن‌که قصد ما آن است که درخشندگی را به پوست خود بازگردانیم پس نباید از خاطر ببریم که استفاده از کرم‌های لایه‌بردار عملی است که  باید دو بار در هفته تکرار شود.

غیر از مورد فوق نوشیدن آب فراوان و تنظیم برنامه غذایی که در آن حداقل دو بار سوپ و آش میل می‌شود را از یاد نبرید.

روز هفتم از مراحل پوست شاداب

حال وقت آن رسیده است که خود را یک‌بار دیگر در آینه مشاهده کنید یا به کسی که در طول این‌یک هفته شمارا ندیده است ملاقات داشته باشید تا به شما بگوید چقدر در پوست شما تغییر مشاهده می‌کند و تا چه اندازه آن را شاداب‌تر از هفته‌های قبل می‌بیند.

بدون شک این ۷ روز تغییرات بسیار بارزی را روی میزان شادابی و درخشندگی پوست شما ایجاد خواهد کرد. اما به یاد داشته باشید که این تغییرات همیشگی نیستند. بنابراین حتماً ماهی یک‌بار این برنامه‌ی هفت مرحله را در دستور کار خود قرار دهید و به‌جز آن :

۱-     حتماً هفته‌ای دو بار از کرم‌های لایه‌بردار روی پوست خود استفاده کنید.

۲-     کرم‌های ضد آفتاب را به‌هیچ‌عنوان فراموش نکنید.

۳-     قدرت کرم‌های مرطوب‌کننده را دست‌کم نگیرید.

۴-     حتماً روزی هشت لیوان آب بنوشید و از غذاهایی همچون سوپ در برنامه‌ی غذایی خود استفاده کنید.

۵-     کرم‌های دور چشم را فراموش نکنید.

۶-     از ماسک‌های میوه‌ای به‌طور مرتب استفاده کنید و بدانید بهترین ماسک میوه‌ای یک‌تکه‌ی کوچک از میوه‌ای است که آن را می‌خورید.

شاید رعایت همه‌ی موارد فوق کمی دشوار به نظر برسد اما شادابی و درخشندگی که از انجام آن‌ها روی پوست حاصل می‌شود حتماً ارزشش را دارد که آن‌ها را جدی گرفته و به آن بپردازید.

توجه این مطلب در بخش تحریریه سایت تهیه شده است؛ کپی با ذکر بلا مانع می باشد

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا